Opony zimowe – co warto wiedzieć?

Często opony zimowe są niewłaściwie stosowane ze względu na znaczne oszczędności. Wielu kierowców jest świadomych, że będą one zużywać się dłużej niż opony letnie, dlatego też decydują się na taki a nie inny wybór. Niestety nie każdy wie, że stosowane w temperaturze powyżej +7 stopni Celsjusza opony te tracą swoje dobre właściwości i w takim momencie zagrażają naszemu życiu i żuciu innych uczestników ruch drogowego. Wytworzone są z dużej ilości kauczuku naturalnego, co zwiększa giętkość opon, niestety albo stety sprawdza się to wyłącznie w ujemnych bądź bardzo niskich temperaturach. Dlatego specjaliści doradzają aby korzystać z opon na konkretną porę roku, takie działanie zdecydowanie pozwala na zachowanie większego bezpieczeństwa na drodze.

Jak działa ten rodzaj opon?

Większość z nas ma tendencję do używania rzeczy, o których nie mamy kompletnego pojęcia dla czego właśnie są przez nas używane i zalecane przez ekspertów. Tak jest również w przypadku opon z przeznaczeniem na niskie temperatury wraz z wodą, śniegiem, błotem i innymi bardzo nie korzystnymi warunkami. Wyjeżdżając w trasę podczas ładnej pogody możemy już tego nie doświadczyć kiedy będziemy wracać. Ponad to jest to pewnego rodzaju ryzyko, które wiąże się z możliwością utraty kontroli nad własnym pojazdem. W takiej sytuacji najlepszym sposobem będzie kiedy odwiedzimy https://noweopony.pl/opony/goodyear, w którym znajdziemy najlepszej jakości opony na sezon zimowy. A więc jak działają opony na ciężkie warunki? Po pierwsze tak zwane opony śnieżne wyposażone są w niewielkie lecz głębokie rowki, których zadaniem jest pochwycenie śniegu czy błota, w taki właśnie sposób zapewniają lepszą przyczepność do podłoża naszemu pojazdowi. To jednak nie wszystko co warto wiedzieć, ponieważ sam materiał z jakiego zostały wyprodukowane składa się w dużej mierze z kauczuku naturalnego. Taki skład zapewnia utrzymanie giętkości na odpowiednim poziomie. Dla przykładu opony na sezon letni w temperaturze poniżej +7 stopni Celsjusza tracą swoje właściwości stając się sztywne, natomiast opony śnieżne są w stanie zachować niezmienne właściwości nawet przy temperaturze –20 stopni Celsjusza. A więc jest ogromna różnica, dlatego tak ważne jest aby dokonać wymiany opon i być spokojnym podczas jazdy kiedy będą panować niskie temperatury wraz z nieprzyjazną pogodą. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie odwiedzić https://noweopony.pl/opony/zimowe, który oferuje szeroką gammę opon o znakomitych właściwościach.

Jak zbudowane są opony na sezon zimowy?

Zawsze lepiej coś wiedzieć niż nie wiedzieć, w szczególności kiedy ma to znaczący wpływ na nasze zdrowie a nawet życie. Tak jak jest w przypadku opon na sezon zimowy. I choć kupując opony udajemy się zazwyczaj do serwisu w którym to specjaliści dokonują wymiany, takie opony mogą służyć nam nawet przez kilka sezon to najlepiej jest wiedzieć o nich nieco więcej. W takich oponach można wyróżnić kilka znaczących elementów. Po pierwsze znajduje się tam bieżnik, stanowi on największą powierzchnię opony, odpowiedzialny jest za kontakt z nawierzchnią drogi o to właśnie bieżnik chroni nas przed wpadnięciem w niekontrolowany poślizg. Kolejnym ważnym elementem są ściany boczne opony, wykonane są z grubej specjalnej gumy która ma za zadanie chronić oponę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Nie należy zapominać o tak zwanych warstwach usztywniających. To setki tysięcy poprzecznych cienkich drucików, które sprawiają że opona jest bardzo wytrzymała.