Policjantki z posterunku w Zalesiu Górnym nie zawiodły! Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej 33- letniej kobiecie, która targnęła się na swoje życie. "Pomagamy i chronimy" tymi słowami kierujemy się w naszej codziennej służbie!

Oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie drogą telefoniczną otrzymał informację, że w małej miejscowości pod Piasecznem na życie targnęła się 33- letnia kobieta. Wiadomość pochodziła od znajomej, która chwilę wcześniej prowadziła z nią rozmowę za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. Dodatkowe informacje zebrane przez dyżurnego zdecydowały o pilnym wysłaniu we wskazane miejsce najbliższej policyjnej załogi.

Damska załoga policyjna z posterunku w Zalesiu Górnym, znajdowała się najbliżej. Policjantki odnalazły kobietę, wezwały pogotowie i przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą kontynuowały aż do czasu przybycia ratowników medycznych. Kobieta z przywróconą przytomnością trafiła do szpitala. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko policyjne motto, tym hasłem kierujemy się naszej codziennej służbie.

nadkom. Jarosław Sawicki