• Policjant zaangażował się w pomoc dla uratowanych z wyspy zwierzaków

  Po służbie aspirant Rafał Makulski z komisariatu w Konstancinie - Jeziornie od kilku dni pomaga w transporcie słomy i siana dla zwierzaków, którą bezpłatnie zaaferował z gospodarstwa swoich rodziców. Policjant odpowiedział w ten sposób na apel fundacji, która uratowała kozy na warszawskiej wyspie i prosiła o wsparcie dla zwierzaków przed zbliżającą się zimą.

 • W związku z budową kanalizacji deszczowej od godz. 8:30 w poniedziałek, 14 października do piątku, 25 października zamknięty zostanie fragment ul. Głównej - na odcinku od ronda do ul. 11 Listopada. Autobus linii L5 pojedzie zmienioną trasą: Lipową i Wołodyjowskiego. Za utrudnienia przepraszamy.

  Już w tę niedzielę, 13 października wspólnie wybierzemy 100 senatorów i 460 posłów. Sprawdźcie listy kandydatów, gdzie będzie można oddać głos i jak zrobić to prawidłowo.

 • Złodziej jechał na dwóch rowerach

  Policjanci wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali jadącego rowerem 35-latka podejrzewanego o kradzież roweru, a także elektronarzędzi. Podczas interwencji skontrolowano również rower jadącej z nim partnerki. Okazało się, że także i ten pochodził z kradzieży. Również policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który "jechał" na dwóch rowerach. Te zostały skradzione z warszawskiej wypożyczalni.

 • W sobotę, 5 października w Łazach odbyła się XIV Tataspartakiada Dobrej Woli.

 • Asp.sztab. Marcin Bielski stanął na podium

  Asp. sztab. Marcin Bielski zajął III miejsce podczas IX Grójeckiej Dychy. Na co dzień Pan Marcin pełni służbę na stanowisku zastępcy oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Informujemy, że na mocy Zarządzenia NR 197 Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 października w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP, na terenie kraju wprowadzono drugi stopień alarmowy dla cyberprzestrzeni (BRAVO-CRP).

  13 medali zdobyli piaseczyńscy kickboxerzy z klubu X-FIGHT na Międzynarodowym turnieju "Czech Open", który odbył się w dniach 4-6 października w Czeskiej Pradze.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Posiadali 65 gramów metamfetaminy

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna w środku nocy zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których ujawniono niemal 65 gramów metamfetaminy. Obaj trafili do policyjnej celi i nie unikną odpowiedzialności karnej.

 • Podejrzewany o tzw. "wyrwy" w rękach Policji

  Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzież saszetki z zaparkowanego samochodu. Przed kilkoma dniami ten sam mężczyzna wyrwał także pewnej kobiecie torebkę na klatce schodowej w budynku w Piasecznie. Teraz odpowie za oba czyny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za rozbój, kradzieże i włamania

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Okazało się, że może mieć on na swoim koncie co najmniej 12 kradzieży i włamań. Sąd przychylił się do złożonego przez policjantów do prokuratury wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 • Policjanci odnaleźli i uwolnili zakleszczoną 93-latkę

  W środku nocy 93-latka zakleszczyła się pomiędzy wersalką a ścianą. Niestety nie potrafiła podać adresu, pod którym przebywała. Została odnaleziona dzięki pomocy i zaangażowaniu policjantów służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy” kierujemy się podczas naszej codziennej służby!

 • XIII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi organizowany pod auspicjami Unii Europejskiej. W tym roku będą to już XIII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 • Zatrzymani w sprawie kradzieży samochodu i paliw

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna odnaleźli skradzionego opla. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek zarówno z kradzieżą pojazdu, jak i paliw na stacjach benzynowych. Dalsze czynności przejęli funkcjonariusze z komisariatu w Lesznowoli.

 • Podczas targów Smaki Regionów w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich PERŁĘ 2019 za barszcz chrzanowo-buraczany i sytochę odebrała firma Fanaberia Grażyna Leśniak.

  Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie serdecznie zaprasza na konferencję „Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie z partnerami rynku pracy” która odbędzie się w dniu 22.10.2019r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie ul. Chyliczkowska 14, 05-500 Piasecznie

  Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, osób ze spectrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi będzie działał w budynku zlokalizowanym w Pęcherach przy ul. Bolesława Chrobrego 83, 05-502 Piaseczno, w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.

 • Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o kradzież

  Policjanci poszukują mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży markowego roweru. Do kradzieży doszło w Konstancinie- Jeziornie na ulicy J. Piłsudskiego. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Konstancinie- Jeziornie.

 • Od środy 2 października Wydział Inwestycji, Remontów i Drogownictwa przenosi się z budynku Starostwa Powiatowego przy Chyliczkowskiej, na ulicę Elektroniczną 4.