• "Razem bezpieczniej" w Tarczynie

  W Urzędzie Miasta i Gminy Tarczyn odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiego programu „Razem bezpieczniej”. Poruszane tematy dotyczyły wielu aspektów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

 • Zapraszamy na debatę społeczną w Konstancinie- Jeziornie

  Zapraszamy mieszkańców gminy Konstancin- Jeziorna do udziału w debacie społecznej w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Odbędzie się ona 23 stycznia br., w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin- Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 o godzinie 17.00 Serdecznie zapraszamy.

 • Stopień alarmowy BRAVO na terenie Małopolski oraz ALFA i ALFA-CRP na terenie całego kraju

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy BRAVO na obszarze województwa małopolskiego oraz pierwszy stopień alarmowy ALFA na pozostałym terytorium Polski, a także pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju. Stopnie alarmowe będą obowiązywały od czwartku 23 stycznia 2020 r. (od godz. 00:01) do środy 29 stycznia 2020 r. (do godziny 23:59).

 • Po 26 latach pracy w Komendzie Powiatowej PSP w Piasecznie st. bryg. Mirosław Bosiek żegna się ze służbą. Przez ostatnie 13 lat pełnił funkcję Zastępcy Komendanta.

 • Samorządowe wsparcie dla programu "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  Władze samorządu Miasta i Gminy Piaseczno czynnie wspierają prowadzony przez policjantów program prewencyjny „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Dla celów kampanii Zastępca Burmistrza Pani Hanna Kułakowska- Michalak przekazała materiały, które będą wykorzystane podczas zajęć. Odebrał je pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie Pan nadkom. Rafał Pałdyna.

 • Na sprzedaż teren inwestycyjny w gminie Lesznowola, o powierzchni 4,2 ha. Niecałe 15 km od Lotniska Chopina, 20 km od centrum Warszawy, 1 kilometr od budowanej trasy S7, 6 km od wjazdu na istniejący odcinek S7.

 • Zapraszamy na debatę społeczną w Konstancini- Jeziornie

  Zapraszamy mieszkańców gminy Konstancin- Jeziorna do udziału w debacie społecznej w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Odbędzie się ona 23 stycznia br., w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin- Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 o godzinie 17.00 Serdecznie zapraszamy.

 • Zaatakował przy użyciu śrubokręta

  Policjanci z Piaseczna zatrzymali 25-latka podejrzewanego o zaatakowanie przy użyciu śrubokręta mężczyzny, któremu chwilę wcześniej zniszczył również samochód. Podejrzewany o zniszczenie samochodu, kierowanie gróźb karalnych i uszkodzenie ciała 25-latek trafił do policyjnej celi i nie uniknie teraz zarzutów karnych.

 • Z uwagi na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau od 23 do 29 stycznia w Małopolsce obowiązywać będzie 2. stopień alarmowy BRAVO, a w całym kraju 1. stopień ALFA i ALFA-CRP.

 • Za nami pierwsza w tym roku "Debata społeczna"

  Za nami debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców gminy Lesznowola. Odbyła się ona tym razem w Nowej Iwicznej. Mieszkańcy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat działania Policji oraz innych służb oraz poruszyć nurtujące ich problemy. Przekazane informacje i uwagi będą pomocne w wypracowaniu metod eliminowania zgłoszonych zagrożeń i pomogą w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa gminy.

 • XVIII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego odbędzie się w czwartek 23 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, przy ul. Chyliczkowskiej 14. Początek obrad o godz. 9.00.

  Poznaj 6 powodów, dla których rolety tarasowe są dobrym rozwiązaniem.

  Własny taras pozwala bardzo miło spędzać czas na świeżym powietrzu, kiedy pogoda dopisuje. Niestety latem, kiedy temperatura sięga zenitu a słońce pali niemiłosiernie, taras może być źródłem pewnych problemów. Dlaczego? Wszystko za sprawą dużych okien i drzwi, które często oddzielają go od sąsiadującego z nim pomieszczenia (najczęściej salonu). To właśnie przez nie podczas słonecznych dni do wnętrza budynku wpada bardzo duża ilość światła, która powoduje przegrzanie pomieszczenia oraz jego nadmierne nasłonecznienie. Uniemożliwia to niestety komfortowe funkcjonowanie domowników, na szczęście jest jeden prosty sposób poradzenia sobie z tym problemem - rolety tarasowe. Istnieje co najmniej sześć powodów, dla których warto się nimi zainteresować.

  Dlaczego warto zdecydować się na rolety tarasowe?

  Rolety tarasowe stanowią system zasłonowy montowany po wewnętrznej i zewnętrznej stronie okien. Skupimy się na tym drugim wariancie, ponieważ jest on dużo bardziej efektywny. Warto wiedzieć, że najlepszym momentem na uwzględnienie montażu zewnętrznych rolet okiennych jest etap projektowania domu. Możemy wówczas umieścić skrzynkę rolety okiennej w nadprożu, co sprawi, że będzie ona ładnie zabudowana. Oczywiście istnieje również możliwość zamontowania rolet zewnętrznych na już wykończoną fasadę budynku, wiąże się to jednak z dodatkowym nakładem pracy. Ze względu na miejsce ulokowania rolet zewnętrznych, wyróżniamy cztery ich główne rodzaje:

  1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
  2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym, jak i starym budownictwie
  3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
  4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

  Budowa rolet tarasowych jest prosta i nieskomplikowana:

  1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
  2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
  3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
  4. napęd elektryczny lub manualny

  Inaczej sprawa ma się z ich montażem. Ten lepiej zlecić specjalistom, ponieważ w łatwy sposób możemy uszkodzić stolarkę okienną lub samą roletę. Kolejną ważną kwestią jest wybór napędu. Zdecydowanie lepszym jest elektryczny, ponieważ oferuje nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz nieporównywalny komfort użytkowania. Zamiast podchodzić do okien, możemy sterować je z poziomu pilota, tableta lub telefonu.

  Producenci rolet tarasowych nowej generacji dbają o to, by ich produkty pozwalały w prosty i przyjemny sposób wykorzystywać pełnię swojego potencjału. Wybierając zatem nowoczesne rolety i żaluzje, możemy małym nakładem pracy wyposażyć się w system zasłonowy, który pełnić będzie następujące funkcje:

  • Ochrona przed upałami w porze letniej

  Należy zwrócić uwagę, aby rolety mające pełnić głównie tę rolę, posiadały również funkcję żaluzji, która pozwala regulować poziom światła dostającego się do pomieszczenia i dostosowywać go do naszych obecnych potrzeb.

  • Ochrona przed mrozami w porze zimowej
  • Ochrona przed włamywaczami

  UWAGA! Żeby roleta spełniała tę funkcję dobrze, musi posiadać: blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz. Dopiero wtedy możemy nadać im miano „antywłamaniowych”. Inaczej są one jedynie straszakami, które mniej rozgarniętych złodziei odstraszą samą swoją obecnością.

  • Ochrona przed hałasem dobiegającym z okolicy
  • Zapewnienie prywatności
  • Zdobienie fasady budynku

  Jak więc widać, dzięki jednemu systemowi czerpiemy bardzo dużo atrakcyjnych korzyści, które rozwiązą wiele problemów dnia codziennego.

  Klub Sportowy LAURA Chylice zdobył w roku 2019 aż 73,5 pkt. w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego (OSSM). Jest to największa liczba punktów zdobytych przez klub sportowy z całego powiatu Piaseczyńskiego.

  Punkt Interwencji Kryzysowej w Piasecznie

  Od nowego roku działa w Piasecznie Punkt Interwencji Kryzysowej, który oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

  Powiat Piaseczyński przystąpił do Programu wyrównywania różnic między regionami III.

 • Rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą postępowanie dotyczące oszustw komputerowych. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na nagraniu osoby proszony jest o kontakt telefoniczny.

 • Od nowego roku działa w Piasecznie Punkt Interwencji Kryzysowej, który oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

  pdf

  MZW_1418_MG_20200116211343 (1)

  Rozmiar: 173.48 kb
  Dodano: 2020-01-16
  Zmodyfikowano: 2020-01-16

 • Nowa edycja programu "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie realizują nową edycję ogólnopolskiego programu profilaktycznego pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Dodatkowo w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji, a Zastępcą Burmistrza miasta i gminy Piaseczno programem został skierowany do wszystkich uczniów klas VIII oraz ich rodziców.

 • Od dzisiaj do 5 lutego organizacje pozarządowe mogą składać oferty na wsparcie i dofinansowanie swoich pomysłów.

  Zamiast iść do sklepu stacjonarnego, wolimy zasiąść wygodnie na kanapie z laptopem lub smartfonem przed nosem i zaszaleć w sklepach działających przez Internet. W ten sposób kupujemy nawet odzież i buty. Ogromną popularnością cieszy się nie tylko sklep 4f online, ale też inne sklepy, które mają dobrą ofertę i przede wszystkim wybór. Dlaczego coraz częściej rezygnujemy z wizyty w sklepach stacjonarnych?

  W sieci jest przede wszystkim wybór

  Dlaczego decydujemy się na zakupy w sieci, a co za tym idzie, coraz rzadziej odwiedzamy sklepy stacjonarne? To proste. W Internecie jest zdecydowanie większy wybór. Niezależnie od tego, czego potrzebujemy, jakie mamy oczekiwania, w sklepach działających online możemy to bez problemu dostać i to od ręki. Ciekawe jest na przykład to, że w czasie lata, w sklepach stacjonarnych dostępne są wyłącznie letnie produkty, wśród nich jest odzież, którą nosi się w danym okresie. W Internecie można kupić wszystko przez cały rok, nawet na przykład kurtki zimowe 4f latem. I to niewątpliwie zachęca do kupowania w sieci.

  Dlaczego warto kupować odzież przez Internet?

  To duża wygoda i oszczędność czasu

  Nie ma co ukrywać, dużo wygodniej i szybciej jest zajrzeć do Internetu, w którym można kupić wszystko, niż jechać do sklepu oddalonego o kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. W ten sposób można zaoszczędzić czas. Zakupy w Internecie są wygodne, dzięki systemom, jakimi posługują się te sklepy. Błyskawiczne umieszczanie poszczególnych produktów w koszyku, a do tego szybkie płatności… Udogodnień jest mnóstwo. W dodatku zawsze, kiedy jest taka potrzeba, możemy liczyć na pomoc ze strony obsługi sklepu. Coraz częściej tworzone są specjalne czaty, które umożliwiają szybki kontakt z konsultantem. Chętnie opowie o poszczególnych produktach, czy pomoże dobrać właściwy rozmiar.

  W Internecie jest zdecydowanie taniej

  Ci, którzy robią dużo zakupów w sklepach internetowych i stacjonarnych, na pewno niejednokrotnie zauważyli, że w sieci jest znacznie taniej. Wynika to z naliczania znacznie mniejszej marży. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego sklepy te muszą ratować się, jak tylko mogą i dbać o swoją konkurencyjność. Liczne promocje, akcje wyprzedażowe, a do tego rabaty dla tych, którzy zapiszą się do Newslettera. Okazji, do kupowania markowych rzeczy jest wiele. Trzeba tylko wyczuć właściwy moment i sfinalizować transakcję, a to już właściwie sama przyjemność.

  Gdzie kupować odzież sportową?

  Jeżeli chodzi o odzież sportową, tym bardziej warto rozejrzeć się w Internecie. Takie produkty jak koszulka 4f męska czy damska albo pozostałe elementy garderoby tej znanej marki właśnie w Internecie są najtańsze. Szybka dostawa i wygodny sposób przeprowadzania procesu zamówienia motywują wiele osób do robienia zakupów w sieci. Produkty tej firmy znaleźć można nie tylko w jej oficjalnym sklepie, ale również w innych sklepach z asortymentem sportowym. Szczegółowe tabele wskazujące na odpowiedni rozmiar i możliwość zwrotu zakupów bez podawania przyczyny, motywują do robienia zakupów w sportowych sklepach odzieżowych.

 • Pomoc przyszła na czas!

  Policjantki z posterunku w Zalesiu Górnym nie zawiodły! Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej 33- letniej kobiecie, która targnęła się na swoje życie. "Pomagamy i chronimy" tymi słowami kierujemy się w naszej codziennej służbie!