• 24- latek trafił do policyjnej celi

  Fałszywy paszport, narkotyki i nabój do broni palnej ujawnili policjanci z komisariatu z Konstancina- Jeziorny. W tej sprawie zatrzymany został 24- letni mężczyzna.

 • Lekcja o bezpieczeństwie z dzielnicowym

  Dzielnicowy z komisariatu w Lesznowoli mł.asp. Grzegorz Kupisz w ramach działań prewencyjnych przeprowadził szkolenie dla ponad 80 uczniów z Nowej Woli.

 • Podejrzewany o brutalny napad na kobietę w Solcu w rękach policji

  Funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie brutalnej napaści na 62- letniej kobiecie. Niewykluczone, że może on usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa.

 • Projekt zakłada zbiórkę pieniędzy na budowę Farmy Dobrej Woli – ośrodka złożonego z rodzinnych domów wraz z zapleczem rehabilitacyjno-terapeutycznym dla osób upośledzonych umysłowo, którym rodzice, z racji podeszłego wieku lub choroby, nie są w stanie zapewnić kompleksowej opieki – żeby nigdy nie byli sami.

 • 24-latek usłyszał pięć zarzutów karnych

  Policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali 24- latka podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających. Podczas interwencji mężczyzna próbował zbiec. Jednak bezskutecznie, po chwili został on obezwładniony i umieszczony w policyjnym areszcie. Przy zatrzymanym oraz w jego mieszkaniu policjanci ujawnili między innymi haszysz, marihuanę oraz tabletki ekstazy.

 • W czwartek w starostwie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Powiatowego Forum Służb Społecznych. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 9 z 13 zaproszonych placówek i instytucji. Frekwencja zatem pozwalała na omówienie szerokiego zakresu spraw.

 • Poszukiwany 32- latek trafił do aresztu

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 32- letniego mężczyznę poszukiwanego przez olsztyńską prokuraturę. Wobec mężczyzny zgodnie z postanowieniem sądowym zastosowany został areszt.

 • Wyślij bliskim i znajomym pocztówkę z okazji Święta Niepodległości!

  XV sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego odbędzie się 7 listopada 2019 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Początek obrad o godz. 16.30.

  Do 30 listopada trwa głosowanie na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.

 • 35- latek odpowie za kradzieże

  Lesznowolscy dzielnicowi zatrzymali 35- letniego mieszkańca Nowego Tomyśla podejrzewanego o dokonywanie kradzieży sklepowych. Towar odzyskano, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

 • W Magdalence zatrzymano 19- latka podejrzewanego o kradzież

  Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 19- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży elektronarzędzi w jednym ze sklepów w Magdalence. Policjanci odzyskali skradziony łup i przekazali go właścicielowi.

 • Kominiarka i peruka u podejrzanego o włamanie

  Do policyjnej celi trafili dwaj mężczyźni podejrzewani o kradzież znacznej ilości AGD z jednego z magazynów. Przy jednym z zatrzymanych kryminalni ujawnili kominiarkę i perukę. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • XIV sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego odbędzie się 4 listopada 2019 r. (poniedziałek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Początek obrad o godz. 15.00.

 • Kolizje, ucieczka i narkotyki

  Po kolizji, kierujący hondą odjechał i spowodował kolejną. Tym razem wjechał w ogrodzenie. Policjanci z Konstancina-Jeziorny i z Oddziałów Prewencji KSP w jego pojeździe ujawnili marihuanę, wagę i znaczną ilość torebek strunowych tzw. dilerek. 19- latek został zatrzymany. Najprawdopodobniej odpowie także za jazdę pod wpływem środków odurzających i brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

 • Pomoc przyszła na czas!

  Policjanci z Tarczyna odnaleźli i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej kobiecie, która wypadła z III piętra bloku. Po raz kolejny pokazaliśmy, że policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy” kierujemy się w naszej codziennej służbie!

 • Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

 • Od kilku dni w szpitalu św. Anny w Piasecznie wykonywane są zabiegi laserowej termoablacji guzów tarczycy. Zabieg jest mało inwazyjny, a daje doskonałe efekty, często zastępując operację.

  Oferujemy na sprzedaż działkę w Konstancinie-Jeziornie, ul. Gąsiorowskiego 3, o powierzchni 9554 m kw., zabudowaną (budynki 321 i 173 m kw.), częściowo zalesioną. Teren przeznaczony pod zabudowę usług zdrowia, pomocy społecznej, zabudowę pensjonatową i mieszkaniową jednorodzinną.

 • Fałszywy agent "CBA" wyłydził 70 000 zł. Ponownie apelujemy o ostrożność!

  To był telefon od rzekomych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kobieta z Piaseczna uwierzyła w historię, że ktoś będzie chciał włamać się na jej konto bankowe. Dalej sprawa toczyła się pod dyktando oszusta, a z jej konta „zniknęło” 70 tysięcy złotych. Ponownie apelujemy, by pod żadnym pozorem nie dać się zwieść oszustom, którzy przedstawiając się często jako funkcjonariusze wmawiają nam, że to właśnie ONI chcą nas przed oszustwem ochronić!