Oddział urologii szpitala św. Anny w Piasecznie, EMC Piaseczno, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, przeprowadza niezwykle skuteczne i mało inwazyjne badanie diagnostyczne prostaty, pozwalające potwierdzić lub wykluczyć chorobę nowotworową.

W środę, 18 września w starostwie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością.

Przez cały miniony rok szkolny trwały rozgrywki w ramach XXI edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacje 40 szkół podstawowych i 9 szkół średnich naszego powiatu rywalizowały na poziomie gminnym i powiatowym. Zwycięzcy mistrzostw powiatu walczyli o medale w zawodach międzypowiatowych i wojewódzkich.

Prowadzisz swój biznes? Myślisz o jego rozwoju, ale brakuje Ci środków? Weź udział w organizowanym przez BGK cyklu spotkań, a dowiesz się o niskooprocentowanych pożyczkach finansowanych z funduszy unijnych!

 • Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

  Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Przedszkolu nr 10 w Piasecznie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy.

 • Zapraszamy osoby niepełnosprawne do składania wniosków na dofinansowanie nauki na poziomie wyższym w ramach programu „Aktywny Samorząd” (dot. roku akademickiego 2019/2020). Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 w dniach od 16.09 do 10.10.2019 r.

  Zapraszamy do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” realizowanym przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.

  O utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy – pierwszego ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych w powiecie, który powstaje właśnie Pęcherach- Łbiskach, zadecydowała 11 września Rada Powiatu.

  Znamy już ostateczną listę zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego na 2020 rok. Do końca sierpnia wnioskodawcy mieli czas by odwołać się od negatywnej oceny swoich projektów.

 • Odpowiedzą za kradzież jabłek i śliwek

  Policjanci z Tarczyna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież owoców z sadu. Ich łupem padło około 1150 kg śliwek i około 50 kg jabłek o łącznej wartości wartości ponad 2100 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukujemy pracownika do Komisaratu Policji w Lesznowoli

  Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie poszukuje kandydata/kandydatki w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko technika w Zespole Ogólnym Komisariatu Policji w Lesznowoli

 • Odpowie za uszkodzenie przyłącza gazowego

  Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali 65-letniego mężczyznę, podejrzewanego o uszkodzenie skrzynki oraz przyłącza gazowego skutkującego wyciekiem gazu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Zachęcamy do zgłaszania kandydatów. Przewidywany termin przyznawania odznaki w tym roku to połowa listopada 2019. Wnioski powinny być zatem złożone do 13 września 2019.

  W związku z coraz liczniejszymi doniesieniami o nieprawidłowościach w trakcie sprzedaży podczas prezentacji w wynjętych na ten cel salach np. w hotelach, restauracjach, proszę o informowanie Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Piasecznie o miejscach, w których odbywają się tego typu pokazy na terenie powiatu piaseczyńskiego.

  Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w ramach formuły współpracy i wzajemnego wsparcia placówek edukacyjnych zainicjowanej w lutym 2019 roku.

 • Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

  288 krzaków konopi indyjskiej ujawnili policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Plantację ujawniono w pobliżu niewielkiej miejscowości w gminie Lesznowola. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • 62- latek trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 62- letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W jego mieszkaniu dzielnicowi zabezpieczyli trzy sztuki broni i amunicję. Obecnie sprawdzana jest jej legalność.