Prace drogowe na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Szpitalnej od 1 lipca
1 lipca 2024 roku, mieszkańcy Piaseczna mogą spodziewać się zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Szpitalnej. Prace drogowe mają na celu dostosowanie geometrii skrzyżowania, co ma ułatwić przejazd autobusom miejskim.

Planowane prace drogowe na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Szpitalnej

Już od 1 lipca 2024 roku, po porannym szczycie komunikacyjnym, zacznie się przebudowa skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Szpitalnej. Wykonawca tych prac, działający na zlecenie Starostwa Powiatowego w Piasecznie, planuje dostosować geometrię tego skrzyżowania. Zmiany te mają na celu umożliwienie bezproblemowego przejazdu autobusom komunikacji miejskiej, które od 4 lipca 2024 roku będą kierowane na trasę objazdową przez ulicę Szpitalną.

Przebieg i czas trwania prac

Prace drogowe na skrzyżowaniu będą miały charakter krótkotrwały. Firma realizująca projekt przewiduje, że zakończenie wszystkich robót nastąpi jeszcze tego samego dnia. W trakcie prac mogą wystąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu, dlatego ważne jest, by kierowcy zachowali szczególną ostrożność i stosowali się do tymczasowych znaków drogowych oraz poleceń osób kierujących ruchem.

Wpływ na komunikację miejską i prośba o ostrożność

Zmiany w organizacji ruchu są niezbędne, aby autobusy komunikacji miejskiej mogły korzystać z nowej trasy objazdowej przez ulicę Szpitalną. Mieszkańcy powinni przygotować się na pewne utrudnienia w ruchu i dostosować swoje plany podróży, uwzględniając możliwe opóźnienia. Starostwo Powiatowe w Piasecznie apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności oraz cierpliwość podczas trwania prac drogowych.

Data publikacji: 01.07.2024 r.


Urząd Miasta w Piasecznie