IV edycja konkursu Renowacja Roku Zabytków Mazowsza – zgłoszenia do 31 lipca
Właściciele zabytków na Mazowszu mają szansę na wyróżnienie! Do końca lipca trwa nabór zgłoszeń do IV edycji konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. To doskonała okazja, by docenić trud włożony w restaurację historycznych budowli.

Cel konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”

Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprasza właścicieli zabytkowych obiektów do udziału w konkursie „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie i nagradzanie najlepszych prac renowacyjnych, które przyczyniają się do zachowania dziedzictwa kulturowego regionu. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie: obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz te znajdujące się w gminnej ewidencji zabytków.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wszyscy właściciele lub posiadacze zabytkowych obiektów z terenu województwa mazowieckiego. Warunkiem jest, aby prace renowacyjne były zgodne z przepisami prawa i zakończone po 1 stycznia 2021 roku. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na wartościowe inwestycje i docenić starania osób dbających o zabytki.

Jak zgłosić obiekt do konkursu?

Nabór zgłoszeń do IV edycji konkursu trwa do 31 lipca br. Osoby zainteresowane udziałem powinny zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszelkie niezbędne informacje oraz dokumenty są dostępne na stronie Województwa Mazowieckiego.

Dlaczego warto wziąć udział?

Udział w konkursie to nie tylko prestiż, ale także szansa na promocję renowacji swojego zabytku w szerokim gronie odbiorców. To również świetna okazja, by podkreślić znaczenie zachowania dziedzictwa kulturowego i pokazać, że inwestycje w renowację są nie tylko konieczne, ale i możliwe do zrealizowania.

Jeżeli posiadasz zabytkowy obiekt, który przeszedł udaną renowację, nie zwlekaj! Zgłoś się do konkursu i daj swojemu zabytkowi szansę na tytuł „Renowacji Roku Zabytków Mazowsza”.


Na podstawie: Powiat Piaseczyński