Ten mikołajkowy prezent z całą pewnością do najprzyjemniejszych nie należał, ale sprawił go sobie sam kierujący. Postanowił on zlekceważyć nie tylko obowiązujące ograniczenie prędkości, ale też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W tej sytuacji spotkanie ze stróżami prawa nie mogło zakończyć się inaczej niż mandatem karnym oraz zarzutami.

Grudzień to czas rodzinnych spotkań, wyjazdów i prezentów, kiedy jednak zlekceważymy obowiązujące przepisy może się okazać, że sami sprawimy sobie prezent, który do najprzyjemniejszych należeć nie będzie.

Tak właśnie było z 58-latkiem, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów piaseczyńskiej drogówki. Kierujący saabem w miejscowości Marianka pędził 110 km/h, nie zwracając uwagi na to, że znajduje się w obszarze zabudowanym, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Szybko okazało się, że mężczyzna ignoruje nie tylko znaki drogowe ale również postanowienie sądu. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że 58-latek nie powinien znaleźć się na drodze za kierownicą pojazdu, ponieważ w 2022 roku Sąd Rejonowy w Grójcu, orzekł wobec niego sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 48 miesięcy.

W tej sytuacji, spotkanie ze stróżami prawa nie mogło zakończyć się inaczej niż mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Mężczyzna odpowie również za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, a przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grójcu.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska