Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Portal z wiadomościami dla przedsiębiorców

Nowoczesny przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że aby prowadzić własną firmę i odnosić sukcesy należy być na bieżąco z ważnymi informacjami dla osób prowadzących własną działalność. Skąd czerpać ważne informacje i wiadomości?

W internecie działa wiele portali, które tematycznie odpowiadają na takie potrzeby. Jednym z nich jest świetnie przygotowany serwis http://wiosnaprzedsiebiorcow.pl na którym znajdziemy kompleksowe zestawienie informacji. Jest to szczególnie istotne na początku nowego roku, gdzie jest czas w którym można podsumować firmowe osiągnięcia i przygotować przedsiębiorstwo na nowy rok i nadchodzące zmiany zarówno w prawie, jak i gospodarce. O jakich zmianach warto poczytać na portalu Wiosna Przedsiębiorców?

Do użytku został wprowadzony indywidualny rachunek bankowy, który ma służyć dla każdego podatnika i płatnika w celu lepszego i szybszego przesyłania pieniędzy do opłaty za podatki. Za jego pomocą można płacić podatek CIT, VAT oraz PIT.

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej już w maju 2020 wchodzi w życie zakaz sprzedaży papierosów mentolowych. Po czteroletnim okresie przejściowym dyrektywa UE może spowodować, że ze sklepów zniknie duża część sprzedawanych papierosów.

Dla wielu przedsiębiorców istotną zmianą od roku 2020, a dokładnie od 1 lutego 2020 jest tzw. Mały ZUS Plus. Składki na ubezpieczenia społeczne są liczone proporcjonalnie od dochodu, co dla wielu firm będzie miało diametralne znaczenie, szczególnie w przypadku najmniejszych przedsiębiorców. Próg przychodowy, który umożliwia skorzystanie z tego programu wynosił 63 tysiące złotych, ale w nowym roku ta kwota będzie dwukrotnie wyższa i równa jest 120 tysięcy złotych. Warto jeszcze odnotować, że aby móc skorzystać z tego rządowego programu należy prowadzić działalność w poprzednim roku przez co najmniej 60 dni.

Dużo się mówi o tak zwanych kasach fiskalnych online. Teraz większość przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność i sprzedają swoje dobra lub usługi dla osób prywatnych musi posiadać kasę fiskalną online. Jest to nowy rodzaj kasy fiskalnej, która do działania wykorzystuje sieć internet w celu komunikacji z Centralnym Rejestrem Kas.