Ze stwierdzeniem, iż „Nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie” zgodzi się zapewne każdy. Ta niepisana zasada ma również odniesienie do recepcji w przedsiębiorstwach. Myśląc o ladzie nasuwa się wiele pytań, jak ona powinna być: mała/duża, prosta/łukowa, biała czy może kolorowa, z czy bez oświetlenia LED? Czym się zatem kierować w doborze lady recepcyjnej odpowiedniej dla przedsiębiorstwa?

Zapewne ktoś mógłby powiedzieć, że najważniejszym kryterium jest cena. Budżet przeznaczony na wykonanie lady jest pewnym wyznacznikiem obszaru w jakim można się poruszać. Pozwala on określić jakich materiałów użyjemy do jej wykonania oraz jakiej będzie wielkości. Nie należy jednak przesadnie oszczędzać na ladzie recepcyjnej bo jak to już zostało wspomniane, to dzięki niej im firma może być postrzegana jako profesjonalna.

Głównym założeniem projektu lady powinna być jej kompatybilność z pozostałym wyposażeniem. Lady recepcyjne – ich oferta na rynku jest tak szeroka, że z łatwością można znaleźć lady wykonane, m.in: z drewna, szkła, kamienia czy innego tworzywa nadającego indywidualny charakter miejscu gdzie stanie mebel. Przy wyborze materiału, najistotniejsze jest miejsce docelowe usytuowania lady oraz częstotliwość odwiedzin interesariuszy, tak aby zastosowany materiał charakteryzował się odpowiednią wytrzymałością na zniszczenia. Do biblioteki gminnej prawdopodobniej wybierzemy klasyczną ladę z materiałów drewnopodobnych (L-Box) niż prestiżową ladę z kamienia zdobioną kamieniami Swarovskiego.

Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze lady jest kolorystyka. Strzałem w dziesiątkę jest dobór kolorystyki lady zgodny z kolorytem logo firmy. Czy to będzie szkło malowane Lacobel, czy laminat HPL, już sama kolorystyka lady powinna działać na podświadomość klienta. Trafniejszym wyborem w klinice stomatologicznej, okaże się lada w jasnej kolorystyce nawiązującej do świeżości, higieny, czystości z wysokim szklanym frontem (Linea), zapewniającym poufność danych, niż masywna lada w ciemnej tonacji przytaczająca pomieszczeni i nie zachęcająca do spotkania z naszym dentystą. Analogicznie do kasyna lepiej pasuje lada w połysku (HPL/szkło) niż zwykła lada z płyty melaminowanej..

Tworząc recepcję należy zadać sobie pytanie, ile osób będzie za nią pracowało, czy będzie to lada jedno czy wielostanowiskowa. Przeważnie bywa tak, że do małych lokali, gdzie ogranicza Nas powierzchnia do zaadaptowania lokuje się lady jednomodułowe o niewielkich wymiarach. Świetnym przykładem takiej lady jest lada ZEN, która organizuje miejsce pracy, a dzięki designerskim kształtom przyciąga uwagę klientów, nadając prestiżu danemu miejscu. Elementem podkreślającym wyjątkowość lady jest użycie oświetlenia Led, które podkreśla charakter lady.

Tam gdzie dysponujemy większymi powierzchniami warto skorzystać z wariantu lad modułowych, które pozwalają na tworzenie różnych układów, m.in. w kształcie litery U lub L. Rozmieszczenie poszczególnych modułów musi być użytkowe tak aby łatwo i sprawnie przemieszczać się za jej modułami. Tam gdzie możemy, warto wykorzystać moduły niskie lady z przewieszanym blatem, pozwalającym na obsługę interesariuszy niepełnosprawnych. Możliwość taką daje między innymi lada produkcji MDD, lada Valde.

Obecny poziom technologii wymaga aby meble wyposażane był w udogodnia wpływające na komfort oraz jakość pracy. Coraz częściej spotkać się można z sytuacją, gdzie w ladach recepcyjnych montuje się różnego rodzaju mediaboxy czy ładowarki indukcyjne porządkujące miejsce pracy.

Pomimo, iż wybór lady może wydawać się łatwym i szybkim działaniem, należy pochylić się nad nim, tak aby spełniała określone warunki, służąc zarówno pracownikom jak i interesariuszom, jednocześnie ciesząc przy tym oko.

My ze swojej strony, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz bogatej ofercie dołożymy wszelkich starań aby lada recepcyjna była perfekcyjna w każdym calu.

https://ameco.pl/oferta/meble-biurowe/lady-recepcyjne/