Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Jak dostosować leasing do swoich indywidualnych potrzeb?

Leasing samochodu osobowego to coraz chętniej wybierana opcja przez wielu przedsiębiorców, a także osoby prywatne. Ciągle rozwijająca się oferta firm leasingowych sprawia, że możemy łatwiej dostosować warunki umowy do swoich potrzeb. Za sprawą wygodnych konfiguratorów możemy sprawić, że Hyundai leasing okaże się dla nas wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę przy szukaniu najlepszej oferty leasingowej? 

Najważniejsze parametry samochodu leasingowego

Specyfika umowy leasingowej sprawia, że przedsiębiorca może odliczać niektóre koszty eksploatacyjne od podatku VAT. Nie warto jednak przesadzać z mocą i pojemnością silnika, gdy nie jest to konieczne. To wygeneruje dodatkowe koszty. Jeśli poruszamy się tylko po mieście, warto zdecydować się na ekonomiczny, a zarazem dynamiczny silnik, który idealnie sprawdzi się w warunkach miejskich. Gdy często wyruszamy w dłuższe trasy, możemy zdecydować się na mocniejsze silniki dostosowane do potrzeb autostrad. Częste wyprawy w teren? Tu sprawdzi się Range Rover leasing. Niewątpliwym atutem firm leasingowych jest ogromny wybór dostępnych samochodów.

Leasingobiorców interesuje również bezpieczeństwo pojazdu, wyposażenie dodatkowe, spalanie, ilość drzwi, skrzynia biegów oraz rodzaj paliwa. Bardzo istotnym czynnikiem jest również emisja dwutlenku węgla. Bardziej ekologiczne samochody oznaczają mniejsze koszty po stronie leasingobiorcy.

Zakres cenowy oraz okres trwania umowy

Na stronie dobrych firm leasingowych znajdziemy wygodny konfigurator, który pozwoli nam szybko zapoznać się z przykładowymi ofertami na interesujące nas modele samochodów. Wystarczy jedynie ustalić interesującą nas wysokość miesięcznej raty, a także okres trwania umowy. W ten sposób wygenerowana zostanie lista aut dostępnych w leasingu i spełniających nasze oczekiwania. Nowe samochody leasingowe możemy również dostosować pod względem wyposażenia dodatkowego, a także wyglądu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć swoje wymarzone auto.

Dodatkowe usługi oferowane przez firmę leasingową

Konfigurator pozwala również sprawdzić usługi wchodzące w skład oferty. Możemy oczywiście zrezygnować z niektórych, mniej przydatnych funkcji lub zdecydować się na rozbudowane pakiety. Tutaj należy zwrócić uwagę, czy wyliczona rata miesięczna uwzględnia koszty ubezpieczenia oraz obsługi serwisowej. Ubezpieczenie można oczywiście wzbogacić o opiekę Assistance. W ramach miesięcznej raty oferowane są również takie dodatki jak: samochód zastępczy w razie awarii, karty paliwowe, a także wygodną aplikacją do zarządzania swoją flotą pojazdów.

Używane auta poleasingowe dostępne na aukcjach

W przypadku leasingu finansowego, samochód staje się własnością przedsiębiorcy wraz z zapłaceniem ostatniej raty miesięcznej. Ze względu na większą wygodę oraz szerszy zakres możliwych odliczeń od podatku VAT, przedsiębiorcy decydują się często na leasing operacyjny. Po wygaśnięciu tej umowy, leasingobiorca może zdecydować, czy chce wykupić pojazd, czy interesuje go nowszy model.

Co dzieje się z wykupionymi samochodami? Auta poleasingowe trafiają na aukcje internetowe i mogą zostać zakupione przez innych klientów. Oczywiście możliwe jest również wyleasingowanie używanego pojazdu w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Firmy leasingowe stale poszerzają oferowany zakres usług, dzięki czemu, każdy przedsiębiorca znajdzie ofertę uszytą na miarę swoich potrzeb.