• Odpowie za uszkodzenie przyłącza gazowego

  Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali 65-letniego mężczyznę, podejrzewanego o uszkodzenie skrzynki oraz przyłącza gazowego skutkującego wyciekiem gazu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Zachęcamy do zgłaszania kandydatów. Przewidywany termin przyznawania odznaki w tym roku to połowa listopada 2019. Wnioski powinny być zatem złożone do 13 września 2019.

  W związku z coraz liczniejszymi doniesieniami o nieprawidłowościach w trakcie sprzedaży podczas prezentacji w wynjętych na ten cel salach np. w hotelach, restauracjach, proszę o informowanie Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Piasecznie o miejscach, w których odbywają się tego typu pokazy na terenie powiatu piaseczyńskiego.

  Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w ramach formuły współpracy i wzajemnego wsparcia placówek edukacyjnych zainicjowanej w lutym 2019 roku.

 • Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

  288 krzaków konopi indyjskiej ujawnili policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Plantację ujawniono w pobliżu niewielkiej miejscowości w gminie Lesznowola. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • 62- latek trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 62- letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W jego mieszkaniu dzielnicowi zabezpieczyli trzy sztuki broni i amunicję. Obecnie sprawdzana jest jej legalność.

 • Tanie ale podrobione

  Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży plecaki oraz zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4 tysiące złotych.

 • Zatrzymano 22- latka podejrzewanego o kradzież perfum o wartości ponad 3 000 złotych

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie kilku kradzieży markowych perfum i wód toaletowych na łączną sumę ponad 3 000 złotych.

 • Samouszkadzanie i zachowania autoagresywne u młodzieży – czy na pewno moda? Zapraszamy na szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych.
 • 36- latek odpowie za kradzież skody i nie tylko

  Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 36- letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Do przestępstwa doszło kilka dni wcześniej na jednym z piaseczyńskich parkingów. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie.

 • Bezpieczna droga do szkoły

  Dziś rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 • Mieszkańcy powiatu oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji społecznych uczcili pamięć walczących i poległych.

  W piątek, 30 sierpnia Powiat podpisał porozumienie o współpracy z Auchan Polska. Od września firma obejmuje patronatem uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie, kształcących się w zawodach piekarz i cukiernik.

  W tym roku rekrutacja do szkół średnich była wyzwaniem nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także dla organu prowadzącego szkoły, czyli dla Powiatu. Po zakończonej właśnie rekrutacji możemy być zadowoleni – większość uczniów dostała się tam gdzie chciała.

  W niedzielę, 1 września, w Uwielinach odbył się Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyńskiego.

 • Zapisy na zajęcia w sezonie 2019/2020 2019-08-30
 • Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek

  Po dwumiesięcznej przerwie od zajęć oraz codziennych zmagań i obowiązków dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Wypoczęci, ale i często rozkojarzeni uczniowie, zapominają o zasadach bezpieczeństwa, które bezwzględnie należy przestrzegać. Jak co roku policjanci w ramach akcji „Bezpieczny droga do szkoły” przypominają więc o podstawowych regułach prawidłowego poruszania się po drogach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli. Apelują też do rodziców i opiekunów, by dołożyli starań, aby ten kolejny etap w życiu młodych osób był jak najbezpieczniejszy.

 • Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

  Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy. Uwaga! To metoda na tzw. „Blika”. Policjanci z Tarczyna publikują wizerunek mężczyzny podejrzewanego o dokonanie takiego przestępstwa, gdzie poszkodowana straciła 1000 złotych. Wypłaty we Wrocławiu dokonał prezentowany na zdjęciu mężczyzna w bankomacie przy ulicy Szewskiej 5. Wszystkie osoby mogące pomóc w jego identyfikacji prosimy o kontakt z komisariatem policji w Tarczynie.

 • We wtorek, 27 sierpnia w ogrodzie przed Domem Zośki w Zalesiu Dolnym odbył się medialny debiut współfinansowanego przez Powiat i Gminę albumu "Wszystko co nasze Polsce oddamy”.

  Trwa nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w wieku 30 lat i więcej, w ramach projektu RPO WM.