Ruszyła kolejna odsłona kampanii informacyjnej dotyczącej systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE. Projekt realizowany jest przez Związek Banków Polskich pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Policją i Federacja Konsumentów.

Zapraszamy jednostki, które świadczą nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do przesłania swoich danych kontaktowych i zakresu świadczonych porad.

 • Rozpoczęła się budowa Posterunku Policji w Prażmowie

  W ramach Programu Modernizacji Policji Komenda Stołeczna Policji rozpoczęła w grudniu budowę Posterunku Policji w Prażmowie. Działkę na ten cel przekazał Urząd Gminy Prażmów. Kilka dni temu został wyłoniony wykonawca robót budowlanych.

 • Głównym punktem czwartkowej sesji Rady Powiatu było przyjęcie budżetu na przyszły rok. Po burzliwej dyskusji, z udziałem mieszkańców Gminy Prażmów, Rada podjęła uchwałę budżetową na rok 2019. Za było 15 radnych, 10 przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

 • Tlenek czadu- zachowaj ostrożność!

  Policjanci i strażacy apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niestety dzisiejszej nocy w Piasecznie podtruciu czadem uległa trzyosobowa rodzina. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas. Pamiętajmy, że obiekty budowlane, w tym domy jednorodzinne, czy inne pomieszczenia mieszkalne powinny być poddawane przez właściciela kontrolom stanu technicznego przewodów kominowych oraz instalacji gazowej. Taką kontrolę należy przeprowadzać co najmniej raz w roku.

 • Czad nazywany jest cichym zabójcą: nie jest widoczny, nie ma smaku ani zapachu. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, w Polsce umiera ponad sto osób, a blisko 2 tysiące ulega podtruciu.

 • Śmiertelny wypadek na krajowej "7". Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozwagę!

  Policjanci wraz z piaseczyńską prokuraturą badają okoliczności śmiertelnego wypadku, który wydarzył się wczoraj na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Łazy. Doszło tu do zderzenia toyoty z bmw. Po zderzeniu kierujący bmw uderzył w słup sygnalizacyjny, w wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosła 45- letnia pasażerka tego pojazdu. Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozwagę na drogach, mając szczególnie na uwadze trudne warunki atmosferyczne.

 • Kokaina, Ekstazy, Marihuana, Amfetamina oraz broń zabezpieczona przez kryminalnych z Piaseczna

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 59- letniego mężczyznę pracownika jednego z przedsiębiorstw ze znaczną ilością narkotyków. Kokaina, marihuana, amfetamina i ekstazy znajdowała się w jego miejscu pracy i w domu. Mundurowi w należącym do niego samochodzie ujawnili również broń gazową przerobioną na amunicję ostrą. Sprawa ta prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 • III sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego rozpocznie się 20 grudnia 2018 r. (czwartek) o godz. 09:30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14.

 • Z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie- Jeziornie rozmawialiśmy o zagrożeniu hejtem i agresją w sieci!

  Rasizm, agresja, hejt i inne zagrożenia w Internecie były tematem spotkania zorganizowanego dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie- Jeziornie. Policjanci prowadzący spotkanie przestrzegali młodzież między innymi przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci.

 • Zatrzymany za kradzież liquidów do e- papierosów

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 25- latka podejrzewanego o kradzież liquidów do e- papierosów. Mężczyzna pracował w jednym z punktów sprzedaży używek i jak się okazało systematycznie wynosił towar. Łączne straty wyniosły niemal 9 000 złotych.

 • Lodowiska działają w Piasecznie, Lesznowoli i Konstancinie.

  Gmina Piaseczno otrzymała grant na projekt pn. „Ja w Internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

  Na początku grudnia miało miejsce bardzo miłe wydarzenie, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć jako Starostwo Powiatowe. Była to wizyta dzieci z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie, polskiej szkoły, w której uczy się ponad tysiąc polskich dzieci.

  W miniony weekend dzieci, młodzież i dorośli z terenu Gminy Konstancin Jeziorna oraz powiatu piaseczyńskiego brali udział w kolejnej edycji rodzinnych zawodów pływackich na pływalni CKR w Konstancinie Jeziornie.

 • Zatrzymany za kradzież damskiej torebki

  Policyjni wywiadowcy z Piaseczna zatrzymali 23- letniego mężczyznę podejrzewanego o wybicie szyby w zaparkowanej toyocie i kradzież damskiej torebki z dokumentami, pieniędzmi oraz dwoma telefonami.

 • "Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo"

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna uczestniczyli w kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Odbywała się ona w całej Polsce, a głównym celem akcji jest poprawa widoczności pojazdów poprzez umożliwienie kierującym, dokonanie darmowego sprawdzenia świateł pojazdu na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

 • Areszt dla 43- latka

  Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie zatrzymali 43- latka podejrzewanego o wieloletnie brutalne znęcanie się nad konkubiną. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że poszkodowana bała się informować kogokolwiek o tym, co dzieje się w jej domu. Do szpitala nie zgłosiła się nawet wówczas, gdy została dźgnięta nożem. Sąd poparł złożony w tej sprawie wniosek i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

 • Zapraszamy na konsultacje społeczne

  Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno zapraszają na konsultacje społeczne mieszkańców Jazgarzewa, Bogatek, Łbis oraz Wólki Kozodawskiej. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo mieszkańców gminy.

 • To nie był Mikołaj! Ze skradzionymi świątecznymi pudełkami uciekał...skradzioną hulajnogą

  Policjanci z komisariatu z Lesznowoli zatrzymali 27- letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież w jednym z hipermarketów kartonu z zawartością 40 odświętnych pudełek na prezenty. Ze sklepu uciekał hulajnogą, która po sprawdzeniu okazała się kradziona.