Bezpłatna komunikacja publiczna w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego
Już w najbliższą niedzielę, 9 czerwca, mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Inicjatywa ta ma na celu ułatwienie dotarcia do lokali wyborczych z okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego.
  1. Bezpłatne przejazdy w 1. i 2. strefie biletowej.
  2. Dotyczy autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów SKM.
  3. Oferta obejmuje również pociągi WKD i Kolei Mazowieckich.
  4. Bezpłatna komunikacja tylko w dniu 9 czerwca 2024 roku.

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca 2024 roku, mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Bezpłatne przejazdy obejmą wszystkie środki transportu publicznego organizowane w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego, w tym autobusy, tramwaje, metro oraz pociągi SKM.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać w granicach 1. i 2. strefy biletowej. Oznacza to, że mieszkańcy będą mieli możliwość swobodnego poruszania się w całym obszarze aglomeracji, co ma na celu ułatwienie dotarcia do lokali wyborczych. Tego dnia, podróżowanie po mieście stanie się znacznie prostsze i bardziej dostępne dla wszystkich.

W ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD, bezpłatne przejazdy będą również dostępne w pociągach WKD (w granicach 1 strefy biletowej) oraz w pociągach Kolei Mazowieckich (w 1+2 strefie biletowej). Dzięki temu, mieszkańcy będą mogli korzystać z szerokiej gamy środków transportu, aby bez problemu dotrzeć do miejsc, gdzie będą oddawali swoje głosy.

Inicjatywa ta jest doskonałym przykładem na to, jak ważne jest ułatwienie obywatelom udziału w demokratycznych procesach. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z tej możliwości i oddania swojego głosu w wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Na podst. UMiG Piaseczno