"Na drodze masz prawa, ale też OBOWIĄZKI" - pod takim hasłem odbyło się spotkanie policjantów z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 Piasecznie. Funkcjonariusze podkreślali, że zachowanie każdego z uczestników ruchu drogowego ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa.

Będąc uczestnikami ruchu drogowego mamy wiele praw, ale też i obowiązków. O ile prawa bardzo chętnie podkreślamy, to o obowiązkach zapominamy, a każdy błąd, nawet ten najmniejszy ma wpływ na bezpieczeństwa na drodze. O tym jak ważna jest nie tylko znajomość przepisów ale przede wszystkim ich przestrzeganie, rozmawiali piaseczyńscy policjanci z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

Mundurowi podkreślali, że w trakcie przechodzenia przez jezdnię,  bardzo ważne jest nawiązywanie kontaktu wzrokowego z kierującym, a także odłożenie smartfona i przejście na drugą stronę "offline". Przestrzeganie tych zasad pozwoli nam uniknąć wielu zdarzeń na drodze. Nie zabrakło również rozmów na temat uprawnień jakie powinien posiadać cyklista, a mowa tu o karcie rowerowej. Przyszli rowerzyści dowiedzieli się w jaki sposób korzystać z infrastruktury rowerowej, jak również przypomnieli sobie co wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia roweru.

Z uwagi na panującą aurę nie zabrakło także rozmów na temat elementów odblaskowych, które poprawiają widoczość na drodze i z całą pewnością mają wpływ na bezpieczeństwo.

 

st. asp. Magdalena Gąsowska/mg