Policjanci piaseczyńskiej drogówki wzięli udział w kolejnym pikniku rodzinnym. Tym razem odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Pracach Małych. Były policyjne radiowozy oraz tor przeszkód, który należało pokonać w alkogooglach. Po tej ważnej lekcji bezpieczeństwa uczniowie mogą oczekiwać na upragnione wakacje, które z całą pewnością będą bezpieczne!

Wczoraj policjanci piaseczyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego wzięli udział w pikniku zorganizowanym z okazji "Dnia Dziecka". Mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Pracach Małych i jak zwykle przygotowali dla uczestników eventu mnóstwo atrakcji. Dzieci mogły obejrzeć wnętrze policyjnych radiowozów oraz zrobić sobie w nich pamiątkowe zdjęcia. Padło wiele pytań na temat bezpieczeństwa, na które funkcjonariusze jak zwykle odpowiadali z uśmiechem. Policjanci przypominali uczniom nie tylko zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ale również obowiązkowe wyposażenie roweru. Zwracali uwage na to, że kask choć nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia cyklisty, stanowi ochronę oraz zapewnia bezpieczeństwo. Ogromną atrakcją był tor przeszkód, który należało pokonać w alkogooglach. Dzięki temu dzieci mogły przekonać się o tym, jak zmienia się pole widzenia kierowcy, który wsiada do samochodu pod wpływem alkoholu. Uświadomiły sobie, że takie osoby stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie ale przede wszystkim innych użytkowników dróg.

Teraz uczniowie z garścią najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa mogą oczekiwać na upragnione wakacje, które po tak ważnej lekcji z całą pewnością będą bezpieczne!

 

asp. Magdalena Gąsowska