Bycie mamą to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność, ale też ogromne poświęcenie. Gdy do tego wszystkiego dołożyć jeszcze pracę w mundurze, macierzyństwo niejednokrotnie staje się nie lada wyzwaniem. Mamy policjantki nigdy jednak nie narzekają! Świetnie łączą macierzyństwo z codziennymi wyzwaniami na służbie.

Służba w policji z całą pewnością nie należy do najłatwiejszych. Niejednokrotnie wiąże się z licznymi poświęceniami, wymaga też ogromnego zaagnażowania i dyspozycyjności. Dokładnie tak samo można powiedzieć o macierzyństwie. Wychowywanie dzieci nie należy do najłatwiejszych - wiedzą to wszystkie mamy. Która z nas nie piła kawy zrobionej rano późnym wieczorem, nie ocierała łez, kiedy zdarte zostało dziecięce kolano, nie przytulała i głaskała po głowie w trakcie choroby. Mimo to policjantki – mamy - świetnie godzą podwójne obowiązki i role. Są doskonałymi mamami, a w codziennej służbie dyspozycyjnymi funkcjonariuszkami, które z matczynego punktu widzenia, niejednokrotnie rozwiązują trudne interwencje.

Zawsze wytrwałe i gotowe na każde wyzwanie, pracujące w różnych wydziałach i komórkach organizacyjnych. W rozmowach z petentami empatyczne i dające nieraz ogrom wsparcia w trudnych konfliktach rodzinnych.

Z okazji dzisiejszego święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom. Szczególnie tym w mundurze! Bądźcie zawsze silne i wytrwałe w realizacji zawodowych planów!

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea