Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co zrobić kiedy jesteśmy w niebezpieczeństwie oraz na jaki numer telefonu zadzwonić w danej sytuacji dowiedziały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Górze Kalwarii. Poznawanie podstawowych zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat jest bardzo ważne i przynosi efekty.

Funkcjonariusze odwiedzili maluchy z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Górze Kalwarii. Głównym tematem było oczywiście bezpieczeństwo w różnych aspektach życia. Dzieci poprzez zabawę dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, kiedy i w jakim miejscu przejść na drugą stronę, a kiedy zdecydowanie nie wolno tego robić. Nie zabrakło cennych wskazówek kim jest osoba obca i w jaki sposób reagować kiedy spotkamy ją na swojej drodze. Policjanci przypomnieli również maluchom jak prawidłowo korzystać z numeru alarmowego 112.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat ważności noszenia elementów odblaskowych w trakcie wieczornych spacerów. W tym celu policjanci wykorzystali "magiczną tubę" aby w obrazowy sposób przedstawić jak widoczna jest osoba nosząca odblaski oraz ta, która tego nie robi.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki mogły wykonać pamiątkowy odcisk swojej ręki co sprawiło im wiele radości i było powodem wielu uśmiechów.

 

asp. Magdalena Gąsowska