Służba pełniona w Policji nigdy nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru czy zakończenia dyżuru. Policjantem jest się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Udowodnił to funkcjonariusz Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, który na terenie Góry Kalwarii zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Służba w Policji nie ma limitu czasowego. Nigdy nie kończy się z chwilą zdjęcia munduru czy zakończenia służby. Przykładem tego jest postawa funkcjonariusza Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Mł. asp. Michał Osica na dniu wolnym od służby na terenie Góry Kalwarii zauważył pojazd marki opel astra. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie był w stanie zachować prawidłowego toru jazdy, jadąc niemal od krawężnika do krawężnika. Policjant natychmiast zareagował, kładąc kres temu nierozsądnemu zachowaniu, powiadomił też telefonicznie najbliższą jednostkę Policji.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazał się, że za kierownicą opla siedział 63-latek, który w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu! Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ E.Z.