Policyjne apele, ostrzeżenia, prowadzone działania.. a na drogach ciągle kierowcy na "podwójnym gazie".. wczoraj policjanci zatrzymali 42-latka, który poruszał się po drodze mając ponad pół promila, w weekend takich kierujących było aż trzech. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to w dalszym ciągu jedna z przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Piłeś? NIE JEDŹ!

Mimo licznych policyjnych apeli i ostrzeżeń w dalszym ciągu na drogach powiatu piaseczyńskiego nie brakuje amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Tylko wczoraj w ramach prowadzonej akcji "trzeźwość" funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 120 kierujących, w weekend takich kontroli przeprowadzili blisko 300. W ramach działań stróże prawa po raz kolejny ujawnili kierujacych, którzy za nic mają bezpieczeństwo własne i innych!

Wczoraj w Piasecznie przy ulicy Nadarzyńskiej, funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, który w drogę wybrał się mając ponad pół promila alkoholu. W weekend takich "śmiałków" było aż trzech: 44-letni obywatel Wietnamu do swojego dostawczego auta wsiadł mając ponad promil, 25-latek w Tarczynie kierował kią mając blisko 2 promile. Podobny wynik miał 22-latek, który nie tylko wsiadł na skuter w stanie nietrzeźwości ale również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami!

Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty, a następnie za swój brak rozsądku odpowiedzą przed sądem. Czynności w sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Przypominamy - piłeś? NIE JEDŹ! Od tej zasady nie ma żadnego odstępstwa!

 

asp. Magdalena Gąsowska