Policjanci, pracownicy cywilni piaseczyńskiej komendy jak również mieszkańcy wytrwale oczekiwali, by podzielić się cennym darem jakim jest - krew. Pomimo panującego upału chętnych nie zabrakło. A cel był szczytny - pomóc 5-letniej Zosi Zawiszy, która jest córeczką policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 7 litrów krwi.

Wczoraj odbyła się pierwsza akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez piaseczyńskich policjantów przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Krwiobus, który pojawił się punktualnie o godzinie 8:00 przy ulicy Kościelnej 3 w Piasecznie, został powitany przez tłumnie zebranych policjantów, pracowników cywilnych piaseczyńskiej komendy jak również mieszkańców. Nikomu nie przeszkadzały panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne i upał. Cel był szczytny - każdy chciał dołożyć swoją cegiełkę i pomóc 5-letniej Zosi Zawiszy zmagającej się z ciężką chorobą. Dziewczynka jest córeczką policjanta wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i podopieczną Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Do akcji honorowego oddawania krwi zgłosiło się 35 osób. Po badaniach kwalfikacyjnych, krew mogło oddać 16. Łącznie zebrano ponad 7 litrów niezwykle cennego daru.

Wszystkim osobom, które zdecydowały się pomóc należą się ogromne gratulacje i podziękowania. Żadna z osób biorących udział w akcji nie zdecydowała się skorzystać z dnia wolnego, a po oddaniu krwi wszyscy powrócili do swoich obowiązków służbowych by dalej dbać o bezpieczeństwo obywateli!

Wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele!

 

asp. Magdalena Gąsowska/mw