Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Zarzut kradzieży mercedesa wartości 150 000 złotych usłyszało dwoje nastolatków, którzy wraz z jeszcze jednym kolegą chcieli nim pojechać na zabawę sylwestrową. Do pojazdu dostali się poprzez przełamanie elektronicznych zabezpieczeń dostępowych. 17- letnia dziewczyna wraz ze swoim rówieśnikiem noc spędzili w policyjnej celi. Przed północą z komisariatu policji w Konstancinie- Jeziornie ich 16- letniego kolegą odebrali rodzice.

Przed godziną 21.00 policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie zostali wezwani do pilnej interwencji na jednej ze stacji paliw. Okazało się, że pracownik firmy zajmującej się wynajmem pojazdów przy pomocy systemu GPS wyśledził skradzionego mercedesa. Policjanci zatrzymali trzy młode osoby, które podróżowały tym pojazdem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód został skradziony w okolicach warszawskiego lotniska.

By się do niego dostać, przełamane zostały elektroniczne kody zabezpieczające dostęp. Wykorzystane zostały także obce dane z aplikacji wykorzystywanej przy wynajmie samochodów.

Należy dodać, że żadna z młodych osób nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami. Jak stwierdzili, chcieli pojechać mercedesem na zabawę sylwestrową. Nie udało się, 17- letnia dziewczyna wraz ze swoim rówieśnikiem trafili do policyjnej celi, natomiast ich 16- letni kolega tuż przed godziną 24.00 został odebrany z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie przez swoich rodziców.

17- latkowie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu o wartości 150 000 złotych. Apelujemy do rodziców o zwracanie uwagi na to co robią ich dzieci i rozmów o przestrzeganiu prawa i odpowiedzialności nieletnich.


 

nadkom. Jarosław Sawicki