Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie oraz Burmistrz Tarczyna zapraszają mieszkańców powiatu piaseczyńskiego na obchody 100- lecia powstania Policji. Tegoroczne święto odbędzie się w dniu 20 lipca o godzinie 15.00 na Rynku w Tarczynie. Serdecznie zapraszamy!

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie Pan mł. insp. Robert Pach oraz Burmistrz Tarczyna Pani Barbara Galicz, mają zaszczyt zaprosić mieszkańców powiatu piaseczyńskiego na uroczystość związaną z obchodami święta Policji. Tegoroczne obchody mają szczególne znaczenie, mija właśnie 100 lat od powołania naszej instytucji. Dokładnie 24 lipca 1919 roku zaledwie osiem miesięcy od odzyskania niepodległości posłowie uchwalili ustawę o powołaniu Policji Państwowej. Nowa formacja, zgodnie z zapisem ustawowym, była organem wykonawczym władz państwowych oraz samorządowych odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

Uroczystości zaplanowane są na tarczyńskim Rynku ( przy jabłuszku) o godzinie 15.00, zostaną one poprzedzone mszą świętą, która odbędzie się o godzinie 14.00 w kościele św. Mikołaja w Tarczynie.

Serdecznie zapraszamy!


W materiale graficznym wykorzystano za zgodą zdjęcia należące do KWP w Poznaniu

js