Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

W czym kreatywność może się okazywać na co dzień?

Kreatywność jest bardzo dobrą cechą, jaka w dużym stopniu podnosi kondycję swego życia. Oraz chociaż nie wszyscy rodzą się z wysokimi poziomami kreatywności, każdy spośród nas jest w stanie uzyskać ową umiejętność. Otwartość na świat, nowe doświadczenia oraz szczypta odwagi starczą, by aktywować wyobraźnię oraz popatrzeć na glob z całkowicie odmiennej perspektywy.

W języku polskim słowo „kreatywność” pojawiło się kilkanaście lat temu oraz jest entuzjastycznie stosowane w rozmaitych obszarach, rozpoczynając od mediów przez swobodne rozmowy lub konferencje naukowe. Psychologia oraz pedagogika określa kreatywność jako potencjał twórczy, cecha ludzi, jaka przyczynia się do ich niezwykłego myślenia oraz likwidowania sytuacji problemowych. Jakie pochodzą z owego efekty? Kreatywność stała się własnością pożądaną oraz społecznie cenioną. Z innej jednakże strony, konsekwencją niekorzystną popularności owego pojęcia, jest jego zbyt zewnętrzne traktowanie.

W czym kreatywność może się okazywać na co dzień?


Wielu osobom kreatywność kojarzy się przede wszystkim ze sztuką, tworzeniem wizerunków, lub muzyki. Jednak wyraz „kreatywność” ma znacznie większe znaczenie. Jest to możliwość tworzenia czegoś oryginalnego, pięknego bądź także ciekawego likwidowania kłopotów. Kreatywne będzie zatem naprawienie kranu, kiedy nie ma się ku temu tradycyjnych urządzeń, odnalezienie opcjonalnego sposobu wyjścia kłopotu matematycznego i ukojenie płaczącego dziecka, kiedy wszystkie poprzednie sposoby zawodzą. Kreatywność to cecha, z jaką się rodzimy - natomiast później idziemy do szkoły. Oddziałuje na nią własne doświadczenie, lub postawa wobec życia. Można ją jednakże na nowo pobudzić. W obecnym świecie interesu kreatywność ma duże znaczenie.

Działamy ponieważ w strukturach, jakie z dnia na dzień stają się niezwykle skomplikowane, mechanizmy trudne oraz ciężkie, natomiast dokumentacja nieczytelna oraz nieskuteczna. Kanony działające w organizacjach są przeszkodą dla pomysłów oraz prób „walki” z marnotrawieniem zasobów oraz czasu. Standaryzacja jest kojarzona z ustaleniem, brakiem sprężystości. Należałoby zatem rozpocząć próbę uproszenia oraz uelastycznienia swoich organizacji. Do owego potrzeba jednakże zmiany. Musimy poprawić podejście, perspektywę, w odmienny (oryginalny, twórczy) sposób spojrzeć na organizację… natomiast podejście jest (jak mawiał Winston Churchill) ową niewielką kwestią, jaka tak mnóstwo zmienia.

Trening wyobraźni w domu

Mogłoby się wydawać, iż do rozwoju kreatywności niezbędne są kursy i rozszerzone ćwiczenia. Pomimo iż z pewnością są one przydatne, to możemy jednakże regularnie ćwiczyć własną kreatywność bez wychodzenia z domu. Jak?

Czytanie. Doskonałym sposobem na rozwój wyobraźni jest systematyczne czytanie, zwłaszcza dla osób, jakie kreatywnie pracują z językiem każdego dnia, np. copywriterów.

Myślenie kreatywne. Doskonałym wysiłkiem jest po prostu myślenie kreatywne. Idzie o każdą naszą aktywność, podczas jakiej tworzymy coś. Może to być choćby pisanie krótkich opowiadań, historyjek lub proste brzdękanie na gitarze. Jesteśmy tu nieograniczeni – pozwólmy sobie na myślenie kreatywne.

Informacje dodatkowe

Jeżeli szukasz produktów dla osób kreatywnych i szeroko pojętego DIY, znajdziesz je w hurtowni artykułów dekoracyjnych Czakos - sprawdź!