W tym roku rekrutacja do szkół średnich była wyzwaniem nie tylko dla uczniów i ich rodziców, ale także dla organu prowadzącego szkoły, czyli dla Powiatu. Po zakończonej właśnie rekrutacji możemy być zadowoleni – większość uczniów dostała się tam gdzie chciała.

W niedzielę, 1 września, w Uwielinach odbył się Zjazd Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Piaseczyńskiego.

 • Zapisy na zajęcia w sezonie 2019/2020 2019-08-30
 • Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek

  Po dwumiesięcznej przerwie od zajęć oraz codziennych zmagań i obowiązków dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Wypoczęci, ale i często rozkojarzeni uczniowie, zapominają o zasadach bezpieczeństwa, które bezwzględnie należy przestrzegać. Jak co roku policjanci w ramach akcji „Bezpieczny droga do szkoły” przypominają więc o podstawowych regułach prawidłowego poruszania się po drogach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli. Apelują też do rodziców i opiekunów, by dołożyli starań, aby ten kolejny etap w życiu młodych osób był jak najbezpieczniejszy.

 • Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o oszustwo na tzw. "Blika"

  Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy. Uwaga! To metoda na tzw. „Blika”. Policjanci z Tarczyna publikują wizerunek mężczyzny podejrzewanego o dokonanie takiego przestępstwa, gdzie poszkodowana straciła 1000 złotych. Wypłaty we Wrocławiu dokonał prezentowany na zdjęciu mężczyzna w bankomacie przy ulicy Szewskiej 5. Wszystkie osoby mogące pomóc w jego identyfikacji prosimy o kontakt z komisariatem policji w Tarczynie.

 • We wtorek, 27 sierpnia w ogrodzie przed Domem Zośki w Zalesiu Dolnym odbył się medialny debiut współfinansowanego przez Powiat i Gminę albumu "Wszystko co nasze Polsce oddamy”.

  Trwa nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego w wieku 30 lat i więcej, w ramach projektu RPO WM.

  W tym roku Powiat Piaseczyński zaplanował realizację 24 inwestycji drogowych.

 • Odzyskał portfel z zawartoscią 3 500 tysiąca złotych

  Do komisariatu policji w Górze Kalwarii zgłosił się mężczyzna, który znalazł portfel w którym znajdowało się między innymi 3 500 tysiąca złotych. Radość i wdzięczność 67- latka z odzyskanej własności była ogromna.

 • Poszukujemy zaginionej 18- letniej Marty Wosik

  Policjanci z Piaseczna poszukują zaginionej 18-letniej Marty Wosik zamieszkałej w Zalesiu Górnym. Wszystkie osoby mogące pomóc w jej odnalezieniu lub znają miejsce jej pobytu prosimy o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie tel. 22 60 45 213 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.

 • Zapraszamy na wycieczki kolejką wąskotorową:

  25 sierpnia odbyła się uroczystość z okazji 75. rocznicy walk powstańczych w lasach Chojnowskich oraz pacyfikacji wsi Chojnów. Powiat Piaseczyński reprezentowali członek zarządu Ewa Lubianiec oraz radny Grzegorz Pruszczyk.

  26 sierpnia zaczynamy roboty drogowe w miejscowości Łoś w gminie Prażmów. Roboty obejmują frezowanie oraz wymianę nawierzchni jezdni. Odcinek, na którym są realizowane roboty: od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 722 - ul. Prażmowskiej z drogą powiatową 2834W - ul. 6 Września w stronę Piskórki (około 1 300 m). Kierowcy mogą się spodziewać ruchu wahadłowego, a na czas układania warstwy ścieralnej (29.08 - 02.09) - całkowitego zamknięcia drogi.

 • Mimo, że drogi krajowe stanowią zaledwie ok. 5% całej sieci dróg publicznych w Polsce, to właśnie na tych drogach ginie najwięcej osób w wypadkach drogowych.

 • Po raz trzeci już w Toruniu odbył się Festiwal Wisły – Królowej Polskich Rzek. Po raz trzeci nie zabrakło na nim Urzecza, czyli mikroregionu, który rozciągał się na obydwu brzegach Wisły, od Saskiej Kępy do ujścia Pilicy.

  18 sierpnia odbyły się uroczystości upamiętniające 75. Rocznicę Walk Kompanii Leśnej im. por. „Szarego” Narodowych Sił Zbrojnych z oddziałami niemieckimi

 • MIT: Do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że do wypadków drogowych dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach dróg. Dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji przedstawiają to w zupełnie innym świetle.

 • 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, w Piasecznie odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.