• Dotknij Dźwięki - warsztaty rodzinne słuchania i tworzenia dźwięku 2019-07-30
 • Informujemy, iż w ramach programu” Aktywny samorząd” realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomiony został w bieżącym roku nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym (Modułu I Obszar C Zadanie 1).

 • Areszt dla 18- latka

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zabezpieczyli znaczną ilość suszu konopi indyjskich. Ma to związek z działaniami wymierzonymi wobec osób zajmujących się handlem środkami odurzającymi. W tej sprawie zatrzymano także dwóch młodych mężczyzn w tym nieletniego. Wobec jednego z nich 18- latka został złożony wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do którego sąd się przychylił. Najbliższe trzy miesiące młody mężczyzna spędzi w areszcie.

 • Dwie kobiety zginęły na przejściu dla pieszych! Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach!

  Policjanci badają przyczyny śmiertelnego potrącenia dwóch kobiet przechodzących przez przejście dla pieszych w Koloni Warszawskiej na drodze krajowej nr 7. Niestety to kolejny tragiczny wypadek na drogach naszego powiatu. Policjanci ponownie apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę!

 • 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzony zostanie trening systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania. Trening polegał będzie na wyemitowaniu jednominutowego sygnału akustycznego.

  Skąd czerpać inspiracje do urządzania wnętrz?

  Nie każdy posiada zmysł estetyczny, aby urządzić mieszkanie i dobrać odpowiednie dodatki. Dobór odpowiednich lamp, mebli, oświetlania, tekstyliów, podłogi może stanowić wyzwanie. W końcu wszystko powinno do siebie pasować i tworzyć spójną całość. Przed przystąpieniem do prac remontowych trzeba  skompletować odpowiedni sprzęt taki jak np. wiertarkę, czy szlifierkę do gładzi gipsowych. Czasami będzie potrzeba wynajęcia również dodatkowego sprzętu takiego jak agregat malarski, agregat do betonu. Obecnie wiele firm umożliwia wynajęcie sprzętu po niewygórowanych cenach. W internecie można znaleźć konkretną rzecz. Warto wpisywać różne hasła opisujące dany przedmiot, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie jak największej ilości ofert. Kiedy szukamy odpowiedniej szlifierki d gipsu żyrafa, można wpisać: szlifierka do scian gipsowych, żyrafa szlifierka do gipsu, żyrafa do gładzi, zyrafa do gipsu, żyrafa szlifierka czy szlifierka do gipsu zyrafa. 

  Inspiracji można szukać w internecie, czasopismach branżowych lub zapisać się na warsztaty, które pomogą w podjęciu decyzji.

  Warsztaty

  W wielu miastach organizuje się  warsztaty tworzenia moodboardów. Zarówno płatne jak i te bezpłatne. Na zajęciach trzeba wykonać wiele zadań, dzięki którym uczy się działać praktycznie( niestety na naukę obsługi wkrętarki czy żyrafy do gibsu nie ma co liczyć). Wykorzystując materiały dostępne w sklepie ( katalogi z tapetami, płytki,  wzorniki kolorów, tekstylia) można stworzyć moodboard w określonej kolorystyce i stylu. Warto wybrać się na tego rodzaju warsztaty i pracować na prawdziwych materiałach. Pomimo dużej ilości produktów w sklepie nie zawsze łatwo jest znaleźć to co danej osobie przypadnie do gustu. Warsztaty organizowane są w miejscach, gdzie można kupić gotowe dodatki i zasięgnąć porady projektanta.  Po zakończeniu warsztatu, warto jest wybrać się do takiego miejsca również samemu. Można otrzymać fachową poradę lub po prostu zaczerpnąć dalszych inspiracji. Można wybrać się również do marketu budowlanego. Moodboard posłuży jako tablica inspiracji na której można gromadzić konkretne modele lamp czy kanap. Ułatwi to dokonanie wyboru przy zakupie, ponieważ nie będzie wątpliwości jako konkretny model wybrać. Lepiej zaplanować wszystko jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Niż później rozczarować się, kiedy już  pieniądze zostaną wydane a efekt okaże się marny.

  Nieoceniona pomoc projektanta wnętrz

  Żeby dobrze zaprojektować i urządzić wnętrze potrzebna jest wiedza techniczna i umiejętności.  Jeżeli właściciel mieszkania nie chce lub nie ma ochoty niczego robić na własną rękę. Warto rozważyć zatrudnienie projektanta lub architekta, który wszystkim się zajmie. Dodatkowo specjalista dysponuje swoją ekipą remontową więc problem z szukaniem fachowca i zakupem wałków, zapraw, tapet, szlifierek do gipsu czy żyraf do gipsu ominie właściciela mieszkania. Projektant będzie czuwał nad przebiegiem pracy i doborem odpowiednich materiałów do wnętrza. Poza tym właściciela mieszkania ominie obowiązek zakupu lub wypożyczenia sprzętu. Takiego jak  maszyna szlifująca do ścian gipsowych, czy odkurzacz przemysłowy. Lepiej powierzyć dobór szlifierki do gładzi czy innych elektronarzędzi doświadczonym ekipom remontowym.

 • Działania profilaktyczne dzielnicowych z Konstancina- Jeziorny

  Dzielnicowi st.asp. Sebastian Majewski oraz mł.asp. Jacek Deptuła przeprowadzili kolejne zajęcia dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Tym razem na terenie konstancińskiego komisariatu gościła grupa dzieci z „Akademii Pana Adama” Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 • Zakończył się nabór projektów do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego powiatu piaseczyńskiego. Mieszkańcy zgłosili w sumie 63 propozycje zadań, których łączny szacunkowy koszt realizacji wynosi ponad 2,5 mln zł! Obecnie trwa formalna i merytoryczna weryfikacja zgłoszonych pomysłów. Do 20 września ustalona zostanie lista zadań zakwalifikowanych do głosowania, a następnie mieszkańcy będą mieli 10 dni na wybranie tych, które zostaną zrealizowane.

 • Życzenia Komendanta Stołecznego Policji

  Z okazji wyjątkowego w tym roku Święta Policji w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej mam ogromny przywilej złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia pomyślności oraz wytrwałości w służbie na rzecz wspólnego i odpowiedzialnego budowania poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Warszawy i okolic.

 • List Prezydenta RP z okazji 100 lecia Policji Państwowej

  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

 • Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

  Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Jest to ważne szczególnie, gdy pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki. Na terenie naszego powiatu zdarzają się włamania do mieszkań, domów i na posesje. Właściciele tracą głównie pieniądze, biżuterię i wartościowe wyposażenie. Piaseczyńscy policjanci podpowiadają co zrobić, aby uniknąć tego rodzaju zdarze

 • Przyjmujemy zgłoszenia zespołów na Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu 2019-07-23
 • Areszt dla 37- latka

  Policjanci z Konstancina-Jeziorny zatrzymali 37- letniego mężczyznę podejrzewanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie przez mundurowych, zakończył się postanowieniem o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania.

 • "Senior Na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie"

  Badania wzroku i refleksu, przegląd techniczny roweru, doposażenie rowerów w światła o elementy odblaskowe a także znakowanie rowerów to tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane dla uczestników warsztatów, które odbyły się wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno pn. “SENIOR NA DRODZE – PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE”. Impreza przygotowana została przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajową Radę Ruchu Drogowego przy wsparciu Gminy Piaseczno.

 • Powiatowe Święto Policji w Tarczynie

  20 lipca 2019 roku, w Tarczynie odbyło się Święto Policji - Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, obchodzone w 100.rocznicę powołania Policji Państwowej. Gościem honorowym uroczystości był senator RP Konstanty Radziwiłł oraz zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Marek Chodakowski, który wraz mł. insp. Robertem Pachem – Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie, wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz listy gratulacyjne. Razem z Panami komendantami akty mianowania wręczyła Burmistrz Tarczyna Pani Barbara Galicz- współgospodarz uroczystości.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań!

  Prowadzone pod nadzorem policjantów z wydziału kryminalnego poszukiwania za zaginioną 78- letnia kobietą doprowadziły do szczęśliwego finału. Wyczerpaną kobietę odnaleziono około 6 kilometrów od miejsca zamieszkania w trudno dostępnym rejonie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

 • „W pełni popieram decyzję Władz Samorządowych Miasta i Powiatu o utworzeniu nowej, wspólnej instytucji” – czytamy w specjalnej opinii wydanej przez dr Michała Strąka, dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Poszukujemy zaginionej Bogumiły Stępień

  Od wczorajszego wieczoru trwają poszukiwania 78- letniej Bogumiły Stępień, która opuściła swoje miejsce zamieszkania w Konstancinie- Jeziornie. Wszystkie osoby, które widziały lub znają jej aktualne miejsce pobytu proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie tel 22 60 45 213 lub z najbliższą jednostką policji.

 • Zatrzymano podejrzewanego o kradzież portfela

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 35- latka podejrzewanego o kradzież portfela z pieniędzmi, karatami bankowymi i dokumentami. Podczas kontroli przy mężczyźnie ujawniono również porcję amfetaminy.