Zapraszamy do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” realizowanym przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.

O utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy – pierwszego ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych w powiecie, który powstaje właśnie Pęcherach- Łbiskach, zadecydowała 11 września Rada Powiatu.

Znamy już ostateczną listę zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego na 2020 rok. Do końca sierpnia wnioskodawcy mieli czas by odwołać się od negatywnej oceny swoich projektów.

 • Odpowiedzą za kradzież jabłek i śliwek

  Policjanci z Tarczyna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież owoców z sadu. Ich łupem padło około 1150 kg śliwek i około 50 kg jabłek o łącznej wartości wartości ponad 2100 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukujemy pracownika do Komisaratu Policji w Lesznowoli

  Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie poszukuje kandydata/kandydatki w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko technika w Zespole Ogólnym Komisariatu Policji w Lesznowoli

 • Odpowie za uszkodzenie przyłącza gazowego

  Policjanci z Góry Kalwarii zatrzymali 65-letniego mężczyznę, podejrzewanego o uszkodzenie skrzynki oraz przyłącza gazowego skutkującego wyciekiem gazu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był pijany, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Zachęcamy do zgłaszania kandydatów. Przewidywany termin przyznawania odznaki w tym roku to połowa listopada 2019. Wnioski powinny być zatem złożone do 13 września 2019.

  W związku z coraz liczniejszymi doniesieniami o nieprawidłowościach w trakcie sprzedaży podczas prezentacji w wynjętych na ten cel salach np. w hotelach, restauracjach, proszę o informowanie Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Piasecznie o miejscach, w których odbywają się tego typu pokazy na terenie powiatu piaseczyńskiego.

  Zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w ramach formuły współpracy i wzajemnego wsparcia placówek edukacyjnych zainicjowanej w lutym 2019 roku.

 • Zlikwidowano plantację konopi indyjskich

  288 krzaków konopi indyjskiej ujawnili policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Plantację ujawniono w pobliżu niewielkiej miejscowości w gminie Lesznowola. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • 62- latek trafił do policyjnego aresztu

  Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 62- letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się nad osobą najbliższą. W jego mieszkaniu dzielnicowi zabezpieczyli trzy sztuki broni i amunicję. Obecnie sprawdzana jest jej legalność.

 • Tanie ale podrobione

  Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży plecaki oraz zabawki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 4 tysiące złotych.

 • Zatrzymano 22- latka podejrzewanego o kradzież perfum o wartości ponad 3 000 złotych

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 22- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie kilku kradzieży markowych perfum i wód toaletowych na łączną sumę ponad 3 000 złotych.

 • Samouszkadzanie i zachowania autoagresywne u młodzieży – czy na pewno moda? Zapraszamy na szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych.
 • 36- latek odpowie za kradzież skody i nie tylko

  Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 36- letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu. Do przestępstwa doszło kilka dni wcześniej na jednym z piaseczyńskich parkingów. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie.

 • Bezpieczna droga do szkoły

  Dziś rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki.

 • Mieszkańcy powiatu oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji społecznych uczcili pamięć walczących i poległych.

  W piątek, 30 sierpnia Powiat podpisał porozumienie o współpracy z Auchan Polska. Od września firma obejmuje patronatem uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie, kształcących się w zawodach piekarz i cukiernik.