Jak dostosować leasing do swoich indywidualnych potrzeb?

Leasing samochodu osobowego to coraz chętniej wybierana opcja przez wielu przedsiębiorców, a także osoby prywatne. Ciągle rozwijająca się oferta firm leasingowych sprawia, że możemy łatwiej dostosować warunki umowy do swoich potrzeb. Za sprawą wygodnych konfiguratorów możemy sprawić, że Hyundai leasing okaże się dla nas wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę przy szukaniu najlepszej oferty leasingowej? 

Najważniejsze parametry samochodu leasingowego

Specyfika umowy leasingowej sprawia, że przedsiębiorca może odliczać niektóre koszty eksploatacyjne od podatku VAT. Nie warto jednak przesadzać z mocą i pojemnością silnika, gdy nie jest to konieczne. To wygeneruje dodatkowe koszty. Jeśli poruszamy się tylko po mieście, warto zdecydować się na ekonomiczny, a zarazem dynamiczny silnik, który idealnie sprawdzi się w warunkach miejskich. Gdy często wyruszamy w dłuższe trasy, możemy zdecydować się na mocniejsze silniki dostosowane do potrzeb autostrad. Częste wyprawy w teren? Tu sprawdzi się Range Rover leasing. Niewątpliwym atutem firm leasingowych jest ogromny wybór dostępnych samochodów.

Leasingobiorców interesuje również bezpieczeństwo pojazdu, wyposażenie dodatkowe, spalanie, ilość drzwi, skrzynia biegów oraz rodzaj paliwa. Bardzo istotnym czynnikiem jest również emisja dwutlenku węgla. Bardziej ekologiczne samochody oznaczają mniejsze koszty po stronie leasingobiorcy.

Zakres cenowy oraz okres trwania umowy

Na stronie dobrych firm leasingowych znajdziemy wygodny konfigurator, który pozwoli nam szybko zapoznać się z przykładowymi ofertami na interesujące nas modele samochodów. Wystarczy jedynie ustalić interesującą nas wysokość miesięcznej raty, a także okres trwania umowy. W ten sposób wygenerowana zostanie lista aut dostępnych w leasingu i spełniających nasze oczekiwania. Nowe samochody leasingowe możemy również dostosować pod względem wyposażenia dodatkowego, a także wyglądu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć swoje wymarzone auto.

Dodatkowe usługi oferowane przez firmę leasingową

Konfigurator pozwala również sprawdzić usługi wchodzące w skład oferty. Możemy oczywiście zrezygnować z niektórych, mniej przydatnych funkcji lub zdecydować się na rozbudowane pakiety. Tutaj należy zwrócić uwagę, czy wyliczona rata miesięczna uwzględnia koszty ubezpieczenia oraz obsługi serwisowej. Ubezpieczenie można oczywiście wzbogacić o opiekę Assistance. W ramach miesięcznej raty oferowane są również takie dodatki jak: samochód zastępczy w razie awarii, karty paliwowe, a także wygodną aplikacją do zarządzania swoją flotą pojazdów.

Używane auta poleasingowe dostępne na aukcjach

W przypadku leasingu finansowego, samochód staje się własnością przedsiębiorcy wraz z zapłaceniem ostatniej raty miesięcznej. Ze względu na większą wygodę oraz szerszy zakres możliwych odliczeń od podatku VAT, przedsiębiorcy decydują się często na leasing operacyjny. Po wygaśnięciu tej umowy, leasingobiorca może zdecydować, czy chce wykupić pojazd, czy interesuje go nowszy model.

Co dzieje się z wykupionymi samochodami? Auta poleasingowe trafiają na aukcje internetowe i mogą zostać zakupione przez innych klientów. Oczywiście możliwe jest również wyleasingowanie używanego pojazdu w bardzo korzystnej ofercie cenowej. Firmy leasingowe stale poszerzają oferowany zakres usług, dzięki czemu, każdy przedsiębiorca znajdzie ofertę uszytą na miarę swoich potrzeb.

Prowadzenie własnego biznesu w oparciu o zasady franczyzy to bez wątpienia jedna z najbardziej dogodnych a zarazem najbardziej atrakcyjnych form działalności gospodarczej, jakie są aktualnie dostępne. Jednak pomimo stosunkowo prostego schematu działania oraz licznych zalet można powiedzieć, że franczyza nadal nie cieszy się specjalnie dużą popularnością wśród początkujących polskich przedsiębiorców.

Pod tym względem rodzimy rynek finansowy zdecydowanie odróżnia się chociażby od rynku w wyżej rozwiniętych krajach Europy Zachodniej, gdzie takie rozwiązania, jak franczyza już od dawna stanowią właściwie standardowy element krajobrazu gospodarczego a także jedną z opcji najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców.

Dlaczego jednak biznes franczyzowy w polskich warunkach nadal jest traktowany poniekąd po macoszemu? Według zdania ogromnej większości specjalistów i analityków rynku finansowego przyczynę stanowi po prostu brak dokładniejszej wiedzy zarówno na temat samego mechanizmu działania franczyzy, jak też zalet jakie oferuje ten model działalności gospodarczej.

Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się odpowiedzieć na pytania, czym właściwie jest biznes franczyzowy oraz jakie są najważniejsze atuty tego wariantu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Czym jest i jak działa franczyza?

Najkrócej mówiąc franczyza polega na dzierżawieniu wizerunku innej, znacznie większej i znacznie bardziej rozpoznawalnej marki. Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą według modelu franczyzy działa więc pod szyldem innej, przeważnie międzynarodowej firmy. Oczywiście, dzierżawienie wizerunku nie odbywa się bezpłatnie: na mocy umowy o franczyzę przedsiębiorca jest zobowiązany oddawać franczyzodawcy określoną część uzyskiwanych przez siebie zysków.

Teoretycznie może to świadczyć o tym, że franczyza stanowi mniej korzystny finansowo wariant działalności biznesowej. Są to jednak jedynie pozory. Praktyka rynkowa pokazuje, że przedsiębiorcy działający w ramach franczyzy przeważnie radzą sobie znacznie lepiej, niż osoby które wybrały inny model prowadzenia własnego biznesu. Wszystko przez to, że działanie pod szyldem znanej marki zapewnia rozpoznawalność biznesu oraz zaufanie ze strony klientów już na samym starcie. Oznacza to z jednej strony brak etapu początkowego, w którym trzeba wydatkować czas oraz pieniądze na promocję firmy oraz dotarcie do klienta. To z kolei pociąga za sobą możliwość osiągania znaczących zysków już od początku prowadzenia swojej działalności. Co więcej, model franczyzowy pociąga za sobą także znacznie niższe wydatki na szeroko rozumiany marketing, niż ma to miejsce w przypadku innych wariantów prowadzenia własnego biznesu.

Inne ważne zalety franczyzy

Oprócz atutów wymienionych powyżej, franczyza wiąże się także z innymi udogodnieniami. Firmy udzielające franczyzy coraz częściej oferują podmiotom współpracującym rozbudowane systemy wsparcia w tym np. porady w zakresie rekrutacji, prowadzenie księgowości czy porady odnośnie wyboru odpowiedniej lokalizacji lokalu. Częsta jest także możliwość uczestnictwa w darmowych kursach i szkoleniach, w ramach których zarówno sam przedsiębiorca jak też zatrudniany przez niego personel mogą sukcesywnie rozwijać swoje kompetencje.

Panuje powszechne przekonanie, że zdecydowanie łatwiej kupić prezent kobiecie niż mężczyźnie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że kobiety przykładają większą wagę do różnego rodzaju gadżetów, których na rynku jest naprawdę sporo. Jak się jednak okazuje nie taki diabeł straszny jak go malują i dla panów również znajdzie się kilka pomysłów na prezent.

Pomysł na prezent dla mężczyzny - gdzie go znaleźć?

Zacznijmy przede wszystkim od weryfikacji zainteresowań i potrzeb mężczyzny, którego chcemy obdarować. Osobom, które posiadają pasje znacznie łatwiej kupić trafiony prezent. Nie mniej jednak jeżeli okaże się, że dana osoba nie posiada wyżej wspomnianej, warto dowiedzieć się wśród jej bliskich, co ewentualnie mogłoby okazać się trafionym prezentem. Można też w delikatny sposób podpytać przyszłego obdarowanego, co chciałby otrzymać w prezencie. Takie rozwiązanie zalecane jest jednak wyłącznie w sytuacji, kiedy jesteśmy z nim w bliskich relacjach.

Czym można obdarować mężczyznę?

Pomysłów na prezenty dla mężczyzn jest naprawdę wiele. Niektóre z nich pokrywają się nawet z tymi, które często wręcza się kobietom. Do wyżej wspomnianych zaliczyć możemy na przykład perfumy, wszelkiego rodzaju kosmetyki oraz biżuterię. W przypadku tej ostatnie mowa głównie o łańcuszkach na szyję oraz bransoletkach, a także zegarkach. Są również panowie, którzy nie stronią od sygnetów.

Kolejnym pomysłem na prezent dla chłopaka jest voucher podarunkowy. Może nim być objęta forma spędzania czasu wolnego, jak choćby jazda samochodem wyścigowym po specjalnie do tego przeznaczonym torze czy popularny ostatnimi czasy lot w tunelu aerodynamicznym. Voucher może również obejmować kolację w wykwintnej restauracji lub pobyt w SPA. Możliwości jest naprawdę wiele, więc mamy w czym wybierać. Jeżeli jednak nie jesteśmy pewni co do tego, czy obdarowany ucieszy się z wyżej wymienionych propozycji na prezent, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest bon podarunkowy. Taki bon przeznaczony jest na dokonanie zakupów w konkretnym sklepie lub w dowolnym sklepie galerii handlowej. Dzięki temu obdarowany bonem mężczyzna może zakupić dokładnie to, czego w danym momencie potrzebuje.

Nierzadkim zjawiskiem w przypadku podarunków dla mężczyzn, jest dołączanie do prezentu alkoholu. Przyjęło się, że panie otrzymują kwiaty natomiast panowie butelkę dobrego trunku. Ta opcja może się sprawdzić jedynie w sytuacji, kiedy wręczamy tego typu bonus do prezentu osobie, którą dobrze znamy. Jeżeli jest to ktoś, komu będziemy kupować prezent po raz pierwszy, raczej strońmy od wybierania alkoholu. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, jak zostanie to odebrane przez stronę przyjmującą prezent.

Jak sami widzimy, pomysłów na obdarowanie płci męskiej jest naprawdę wiele. Warto jednak wcześniej dokładnie zastanowić się nad tym, co mogłoby sprawić mu największą radość, a dopiero w ostateczności, kiedy naprawdę nic nie przychodzi nam do głowy dokonać zakupu bonu podarunkowego. Na bogatym rynku produktowym i usługowym zawsze znajdzie się coś, co będzie stanowiło idealne rozwiązanie.

 • Uroczysta odprawa w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie

  W Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie odbyła się uroczysta odprawa, którą poprowadził I Zastępca Komendanta Powiatowego nadkom. Rafał Pałdyna. Spotkanie było podsumowaniem dotychczasowej współpracy z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Szczególną uwagę poświęcono doskonałej koordynacji działań które doprowadziły w lipcu do odnalezienia zaginionej kobiety.

 • Areszt dla 59- latka

  Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornie zatrzymali 59- letniego mężczyznę podejrzewanego o znęcanie się na żoną. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na złożenie wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym

 • Zapraszamy na wakacyjne wycieczki kolejką wąskotorową:

  Powiat Piaseczyński złożył wniosek do programu, którego głównymi celami jest pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz zapewnienie pobytu, opieki i specjalistycznych usług dostosowanych do ich potrzeb.

 • Sierpień - spacery miejskie z przewodnikiem 2019-08-08
 • Od dzisiaj w Terenowym Punkcie Paszportowym w Starostwie za wydanie paszportu można płacić kartą lub telefonem.

  Opieka Wytchnieniowa to program wsparcia dla rodziców, opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych.

  Polska przedsiębiorczość jest coraz nowocześniejsza. Z biegiem lat w biznesie pojawiają się kolejne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym rodzime firmy przyciągają klientów i stają się bardziej konkurencyjne. Wielkim ułatwieniem pozostaje chociażby system rezerwacji online.

  Dzięki niemu praca wre nawet po zamknięciu oddziału stacjonarnego. Można umówić się na wizytę, zmienić jej termin lub wybrać sobie ulubionego usługodawcę. Zaletą takiego programu z jednej strony pozostaje jego uniwersalność. Korzystają z niego hotele, placówki medyczne i osoby zawodowo związane z różnego rodzaju usługami. Jednocześnie oprogramowanie da się dostosować do branży, a nawet do potrzeb konkretnego zakładu.

  Pracownik skupiony na swoich obowiązkach


  Oszczędność czasu członków zespołu to jedna z mniej oczywistych, a zarazem najważniejszych zalet systemu rezerwacji online. Wystarczy przyjrzeć się zabieganej kosmetyczce czy nieustannie wiszącemu na telefonie mechanikowi. Jeżeli mają dużo klientów, stać ich czasami na zatrudnienie recepcjonisty. Osoby odpowiedzialnej wyłącznie za odbieranie połączeń i kalendarz pozostałych pracowników. System rezerwacji online wychodzi taniej. Zwłaszcza gdy pod uwagę weźmie się jego całodobowe działanie. Bez wolnych weekendów czy świąt. Obsługujący klientów pracownicy nie tylko nie tracą czasu na bieganie do telefonu, mogą się także lepiej skupić na swoich bieżących zadaniach. W międzyczasie każdy zainteresowany loguje się na stronie, wybiera dogodny termin i precyzuje swoje oczekiwania względem usługi.

  Profesjonalny wizerunek


  System rezerwacji online pomaga wyróżnić się spośród konkurencyjnych podmiotów. Biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora usługowego w Polsce, niemal każdy działający w nim przedsiębiorca musi walczyć o klientów. Udostępnienie im nowatorskich możliwości to dobry sposób przykucia uwagi. Konsumenci szybko przyzwyczajają się do dobrego, więc raczej nie pójdą do mniej postępowej konkurencji. W systemy tego typu opłaca się inwestować już teraz, zanim staną się czymś powszechnym. W ten sposób promuje się swoją markę i wyrabia jej świetną renomę. Przy okazji warto nadmienić, że większość dostępnych programów jest intuicyjna w obsłudze. Co za tym idzie, nawet technologiczni laicy w krótkim czasie opanują podstawowe funkcje.

  Jak wybrać system rezerwacji online?


  Wybór jest spory, współpracę najlepiej podjąć z doświadczoną marką. Firmą, która nie tylko dostarczy produkt, ale będzie też służyła stałym merytorycznym i informatycznym wsparciem. Jest ono istotne, jeżeli oprogramowanie ma działać wydajnie i bez problemów. Pierwszym kryterium, na jakie należy zwrócić uwagę, jest wspomniana już intuicyjność obsługi. System rezerwacji online musi być prosty w obsłudze, zwłaszcza jeżeli wśród klientów ma się przedstawicieli starszych pokoleń. Poza tym zbyt skomplikowane oprogramowanie zniechęci nie tylko emerytów, ale także osoby młode przyzwyczajone do prostych rozwiązań.

   

  Z niektórych produktów można skorzystać za darmo przez okres próbny. Warto, ponieważ to okazja do przetestowania wyrobu i upewnienia się, że rzeczywiście odpowiada bieżącym potrzebom. Czy systemy tego typu mają być tanie? Wysoka cena nie gwarantuje satysfakcji, więc nie ma sensu przepłacać bez wcześniejszego porównania poszczególnych produktów. Praktyka pokazuje jednak, że te z nieco wyższej półki są najczęściej bardziej dopracowane. A zatem działają efektywniej i nie nastręczają użytkownikom większych problemów. Dobry system online łatwo też dopasować do specyfiki działalności.

  Więcej informacji

  Sprawdź internetowy system rezerwacji wizyt Bookero - zobacz więcej szczegółów

  Co dzieje się w bibliotekach w Piasecznie? Czy któraś z nich zostanie zamknięta? Jaki księgozbiór znajduje się teraz w danej placówce? To tylko część pytań, które codziennie zadają bibliotekarzom czytelnicy.

  Znamy już projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, które Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego zakwalifikował do głosowania przez mieszkańców.

  W piątek, 1 sierpnia w całym powiecie uroczyście obchodzono 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  We wtorek, 6 sierpnia odbędzie się XI, zwołana na wniosek Zarządu, sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego. Rozpoczęcie obrad nastąpi o godz.17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, przy ul. Kościuszki 5.

  Odzież ochronna jak i także robocza odzież mają kilka jasno określonych zadań. W pierwszej kolejności mają zwiększyć bezpośrednio bezpieczeństwo oraz komfort pracownika. Mowa tutaj o pracownikach, którzy są podczas swojej pracy narażeni na różne zabrudzenia czy też na oddziaływania czynników szkodliwych dla naszego zdrowia. Zależni od wymagań samych konkretnego stanowiska istnieje mnóstwo samych możliwości, przystosowań estetyki szczególnie odzieży roboczej, a w mniejszym stopniu odzieży ochronnej.

  Musimy mieć na uwadze, że ochronna odzież jak i także robocza odzież to w żadnym wypadku nie to samo. Ze względów praktycznych robocza odzież oraz odzież ochronna są łącznie traktowane. Mogą to nawet być ubrania od tego samego producenta jak i także dla tych samych odbiorców. Jednak podobieństwa te są tak naprawdę nieliczne. Zupełnie nie mają one związku z funkcjami odzieży tego typu.

  Bardzo ważne - różnice


  Musimy mieć świadomość, że samych różnic jest o wiele, wiele więcej. Ubrania te na pewno się różnią cechami jak i także czynnikami przed którymi ona chroni. Do tego także czynnikami jak zabrudzenia, szkodliwe substancje dla zdrowia czy też certyfikatami. Ujęcie tychże różnic jest jednak ujęte naprawdę bardzo ogólnie. Różnic tak naprawdę pojawia się jeszcze więcej. Zauważyć także musimy różnice pomiędzy odzieżą roboczą letnią oraz zimą. Do tego mamy także na rynku podział pomiędzy odzieżą damską, a odzieżą męską. Czasami różnice te są bardziej zauważalne, a czasem o wiele mniej.

  Jak dzieli się odzież roboczą?


  Na pewno podstawowym kryterium, który stosowany jest przy podziale odzieży roboczej to przynależność do określonej grupy asortymentowej. Pod właśnie tych względem odzież robocza różni się całkiem niewiele od podział odzieży własnej. Odzież możemy podzielić na obuwie, rękawiczki, kaski, czapki, okulary, bieliznę, kamizelki, koszule, bluzy, koszulki, krótkie spodenki, spodnie czy też ogrodniczki. Na pewno typem szczególnych odzieży roboczej jest odzież, która jest z kolei dedykowana poszczególnym grupom zawodowym. O jakie dokładnie grupy zawodowe chodzi? Chodzi o pracowników gastronomicznych, lekarze, ogrodników, mechaników i tym podobnym grupom.

  Odpowiedni materiał na odzież roboczą


  Ze względu praktycznych na pewno roboczą odzież dzieli się także ze względu na materiał, z którego ona została tak naprawdę wykonana. Pierwszym typem odzieży na pewno jest bawełniana odzież. Jest to inaczej odzież drelichowa. Jest to bardzo przewiewna odzież, która cieszy się ogromną popularnością. Występować ona może w gramaturach naprawdę bardzo różnych. Do tego mamy także wybór naprawdę szerokiej kolorystyki.Jest to jak najbardziej dominujący rodzaj roboczej odzieży gdy pod uwagę bierzemy użyty przez nas materiał. Kolejna odzież, która jest także odzieżą bardzo popularną to bawełniana odzież z różnego rodzaju domieszkami. Jak najbardziej powinniśmy materiały te docenić. Naprawdę warto.

   

  Więcej informacji

  Więcej informacji o odzieży roboczej możesz znaleźć na stronie https://www.bhpnawigator.com.pl/ - sklep z odzieżą BHP i nie tylko. Sprawdź!

  Kuchnia japońska już od kilku dobrych lat nieustannie zyskuje na popularności. Na początku powstawały głównie sushi bary, jednak obecnie można zauważyć coraz więcej restauracji serwujących dania Kraju Kwitnącej Wiśni.

  I choć nadal wielu Polakom przysmaki z Japonii kojarzą się przede wszystkim z sushi, to można zauważyć wzrost zainteresowania innymi potrawami. Poznaj prawdziwe hity japońskiej kuchni, które warto wypróbować podczas kolejnej wizyty w ulubionej japońskiej knajpie.

  Sushi – potrawa, na której punkcie oszalał cały świat

  Choć historia sushi jest dość długa i liczona w setkach lat, to na Zachodzie ta potrawa zagościła na dobre dopiero w XXI wieku i obecnie doczekała się setek odmian. Gotowany ryż zaprawiony octem zawija się w algi i podaje z różnorodnym farszem. Najczęściej można spotkać sushi z surową rybą, owocami morza, wodorostami, warzywami, grzybami oraz tofu, co oznacza, że nawet wegetarianie i weganie mogą znaleźć coś dla siebie w japońskiej restauracji. Smacznym dodatkiem do sushi jest sos sojowy lub wasabi, czyli pikantny chrzan dla fanów kuchni na ostro.

  Na to danie japońskiej kuchni można sobie śmiało pozwolić nawet podczas diety, ponieważ jest bogate w błonnik, który zapewnia dość szybkie uczucie sytości, a ponadto pomaga w regulacji cholesterolu i ogranicza wchłanianie cukrów oraz tłuszczów. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sushi może być także bogatym źródłem kwasu foliowego, białka, kwasów omega-3, minerałów i witamin. Tradycyjnie sushi serwuje się z zieloną herbatą, która wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi.

  Ramen – czyli taki trochę japoński żurek

  Skojarzenia z żurkiem mogą nasuwać się głównie dlatego, że w dość popularnej wersji zupy ramen, podobnie jak w przypadku żurku, pływa ugotowane na twardo jajko. I na tym podobieństwa właściwie się kończą. Ramen to zupa typu fast-food, która jest pierwowzorem popularnych zupek chińskich. Jedna porcja może dostarczyć organizmowi aż 500 kilokalorii! Ponadto próżno szukać w tym daniu wartościowych składników odżywczych, można natomiast znaleźć w nim sporo węglowodanów oraz sodu.

  Dlaczego zatem warto skusić się na ramen? Jest to bardzo sycąca, rozgrzewająca i po prostu smaczna zupa, która i tak jest zdrowsza niż większość dan z barów szybkiej obsługi. Jej podstawą jest rosół wieprzowy i makaron pszenny, a do popularnych dodatków oprócz jajka należą także ryby, mięso, owoce morza, grzyby, kiełki fasoli, wodorosty oraz warzywa z rzodkwią japońską, pędami bambusa i kapustą pekińską na czele.

  Sashimi – nie mylić z sushi!

  Sashimi często pojawia się w tej samej kategorii dań w menu, co sushi, warto jednak wiedzieć, że jest to osobna potrawa. Sashimi dokładnie oznacza japoński sposób serwowania surowego mięsa ryb i owoców morza, choć istnieją również odmiany z wykorzystaniem wołowiny lub koniny.

  Pokrojone w kostkę lub podawane w płatkach kawałki mięsa serwuje się z przyprawami oraz smacznymi dodatkami: wasabi, sosem sojowym oraz fantazyjnie ułożonymi warzywami. Warto sięgnąć po sashimi ze względu na dużą zawartość kwasów omega-3, minerałów oraz witamin, które można znaleźć przede wszystkim w wersji z tłustymi rybami morskimi.

  Więcej informacji

  Jeżeli zastanawiasz się nad sushi Łomianki - sprawdź restaurację Gold Sushi

  Współcześnie wielu badaczy pochyla się nad znaczeniem kreatywności. Najnowsze badania wskazują, że jest to cecha, którą może w sobie rozbudzić każdy z nas. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o nietuzinkowym życiu, przełomowych pracach oraz wyjątkowych i niepowtarzalnych dokonaniach.

  Chcąc rozwinąć własne możliwości, wystarczy każdego dnia poświęcać trochę swojego czasu na proste i stymulujące nasz umysł ćwiczenia. Dzięki nim rozwiniemy wyobraźnię, nauczymy się wyszukiwać wiele nowych rozwiązań i odkryjemy, że na jedną rzecz może przypaść nawet kilkadziesiąt określeń. Wszelkie ograniczenia znajdują się w naszej głowie i to my sami je sobie nakładamy. Dlatego też warto skupić się na tym, by w każdej sferze naszego życia spróbować funkcjonować bardziej ciekawie i podkreślać własną indywidualność.

  Niech będzie pięknie

  Otoczenie, w jakim żyjemy wpływa na nasze samopoczucie. Na pewno zauważyłeś, że wyjeżdżając na wakacje, zwiedzając świat lub robiąc sobie nawet krótki weekend poza domem czujesz się lepiej. Na wiele spraw zaczynasz inaczej spoglądać, wyciszasz się, a w Twojej głowie rodzi się mnóstwo nowych pomysłów do zrealizowania. Jeżeli w swoim domu czujemy się przytłoczeni, będzie nam bardzo trudno rozwinąć swoje możliwości. Dlatego też zmianę sposobu myślenia oraz własnego nastawienia powinniśmy zacząć od wystroju mieszkania. Może do pomieszczeń dociera za mało światła lub znajduje się w nich za dużo różnorodnych przedmiotów, tworząc nieład? Zrób remont, sięgnij po stonowaną kolorystykę i minimalistyczne rozwiązania. Niech w Twoim domu zagości dużo naturalnego światła. Postaw na wygodę, prostotę i oszczędność ozdób. Twój dom ma Ci przynosić wytchnienie, pozwalać wypocząć i rozwijać się. Zobaczysz, że miejsce, w którym czujesz się w pełni komfortowo wpływa na zmianę naszego samopoczucia i sposobu myślenia.

  Zmień swoją pracę

  Kreatywność zakłada poszukiwanie nowych rozwiązań, które przynoszą nam satysfakcję i napędzają nieustanny rozwój. Czujesz, że w swojej pracy jesteś zmęczony, stłamszony, niedoceniany? A może robisz coś, co nie ma nic wspólnego z Twoimi zainteresowaniami? Zwykle utożsamiamy się z zawodem, który wykonujemy. Mówimy: jestem lekarką, nauczycielem, górnikiem, sprzedawcą. Jeśli Twoje obowiązki nie przynoszą Ci żadnej radości i czujesz, że coraz bardziej zaczynasz się wypalać, spróbuj poszukać innego, alternatywnego zajęcia.

  Nie bój się zmian w swoim życiu. Są one koniecznością, która sprawia, że możemy poznać nowych ludzi, rozwinąć się i odkryć własne umiejętności, o których wcześniej się nam nie śniło. Kreatywność to śmiałe i twórcze spoglądanie na świat i czerpanie z możliwości, jakie nam on daje. Sądzisz, że nie ma dla Ciebie odpowiednich ofert pracy? A może po prostu niewłaściwie szukasz? Odpowiedz sobie na pytanie, czego tak naprawdę pragniesz i co przyniesie Ci satysfakcję, a następnie z całych sił zacznij zmierzać w tym kierunku.

  Zajęcia dodatkowe

  Zajęcia dodatkowe kojarzą się zwykle z korepetycjami lub treningami, na które zawozimy swoje dzieci po lekcjach. Zapominamy o sobie i własnych potrzebach. Wydaje się nam, że skoro pracujemy i zajmujemy się domem, to nie ma już czasu na jakiekolwiek inne formy spędzania czasu. Zabijamy tym samym szansę na odkrycie własnych umiejętności, rozbudzenie pasji i odnoszenie w niej sukcesów. Życie polega na tym, aby czerpać z niego tyle, ile tylko można.

  Przemyśl, czym tak naprawdę chciałbyś się zajmować. Nie z poczucia obowiązku, nie dla korzyści majątkowych. Jedynie po to, by sprawiało Ci to przyjemność i przynosiło poczucie spełnienia. Może to regularne treningi na siłowni?

  Kurs gotowania, o którym zawsze marzyliśmy, lecz nigdy nie mieliśmy wystarczająco czasu? Skoki spadochronem w różne miejsca lub rękodzieło, które dotychczas zachwycało tylko naszych najbliższych, a teraz moglibyśmy prowadzić warsztaty, na których uczylibyśmy inne osoby? Może to czas już na to, by wyjść z własnej strefy komfortu i zobaczyć, jak piękne może być życie? Kreatywność to nowe, nietuzinkowe spojrzenie na świat, dzięki któremu możemy się rozwijać. Przestań patrzeć przez pryzmat własnych obowiązków i zacznij poszukiwać rozwiązań, które naprawdę Cię usatysfakcjonują.

  Więcej informacji

  Wejdź na stronę https://dekolo.pl/ i sprawdź asortyment sklepu dla osób kreatywnych - przybory do DIY i nie tylko!

 • Plener rysunkowy Voluta Piaseczno 2019-07-31
 • Warsztaty Pocztówka dźwiękowa 2019-07-31
 • Jak wyglądają śniadania w Japonii?

  Śniadanie to dla wielu z nas najważniejszy posiłek dnia. Dla Japończyka, prawdziwe, zbilansowane śniadanie łączy w sobie wiele aromatów, smaków i zapachów. W Kraju Kwitnącej Wiśni na śniadanie spożywa się bardzo podobne dania jak na obiad i lunch.

  Poszczególne dania podaje się w oddzielnych, zdobionych miseczkach,dzięki czemu posiłek oprócz walorów smakowych ma też estetyczne. Podstawą jadłospisu mieszkańców Japonii otoczonych wodami Pacyfiku są głównie ryby i owoce morza. Z czego więc składa się tradycyjny pierwszy posiłek dnia w Japonii?

  Gotowany ryż

  Najczęściej na japońskich stołach pojawia się jego klasyczna, biała wersja lub nieco mniej popularna- brązowa. Ryż zawiera dużo białka i sprawia, że posiłek jest sycący i zawiera dużo błonnika wspomagającego pracę jelit.

  Zupa miso

  Dla Europejczyków spożywanie zupy jest dosyć niespotykane, wyłączając oczywiście słynna zupę mleczną. W Japonii to popularny element każdego śniadania i obiadu. Zupa miso jest robiona z fermentowanej pasty sojowej będącej często składnikiem sosów i dressingów. Zawiera grzyby mun, warzywa i duże ilości tofu, które ma dużo białka roślinnego, wapnia i fosforu.

  Natto

  To sfermentowana soja, której jedzenie często przeraża turystów przyjeżdżających do Kraju Kwitnącej Wiśni. Ma charakterystyczny zapach i ciągnącą się konsystencję. Można ją dostać na targach i straganach japońskich. Jest serwowana z sosem sojowym i oczywiście ryżem.

  Piklowane warzywa

  Najpopularniejszymi piklowanymi warzywami w Japonii są ogórki, które marynuje się w sosie sojowym, occie i oliwie. Na japońskich stołach można spotkać też wersje marynowane marchwi, selera, kapusty pekińskiej i imbiru (różowego i białego) będącego dodatkiem do sushi.

  Nori

  To glony, zwane również algami występujące w oceanach i wodach słodkich. Są dla człowieka źródłem wielu składników odżywczych. Suszone wodorosty spożywa się z ugotowanym ryżem i sosem sojowym.

  Tamagoyaki

  To omlet z jajek z dodatkiem sosu sojowego. Smaży się go na patelni i może mieć dowolną zawartość, najczęściej dodaje się do niego warzywa, makaron sojowy i ryby.

  Smażony węgorz (unagi)

  Węgorz jest tłustą i ciężkostrawną rybą, dzięki czemu jako składnik śniadania daje mnóstwo energii na cały dzień. Jest bardzo cenioną rybą w Japonii.

  Suszone ikanago

  To słodko-gorzkie rybki, często anchois jedzone w całości i smażone w cukrze karmelowym i imbirze. Są bardzo chrupkie, dzięki czemu bardzo dobrze komponują się z miękkim, gotowanym ryżem.

  Śliwki umeboshi

  To marynowane, fioletowe śliwki o słodko-gorzkim smaku. Są składnikiem wielu past i sosów ze względu na swój niezwykle oryginalny smak i zapach. Są bogate w wiele witamin i antyoksydantów.

  Do śniadania

  Do śniadań w Japonii podaje się zieloną herbatę (senchę), która idealnie komponuje się z posiłkiem.

  Bento, czyli drugie śniadanie

  To małe posiłki, które Japończycy zabierają ze sobą do pracy lub do szkoły w pudełkach śniadaniowych. Najczęściej takie pudełka mają dwie przegrody - jedną na ryż, a drugą na dowolnie wybrany do niego dodatek. W Europie moda na bento staje coraz bardziej popularna.

  Więcej informacji

  Sprawdź menu w sushi restauracji dostępnej pod adresem https://goldsushi.pl/ - dowiedz się więcej o japońskich potrawach