• Posiadali 65 gramów metamfetaminy

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna w środku nocy zatrzymali dwóch mężczyzn, przy których ujawniono niemal 65 gramów metamfetaminy. Obaj trafili do policyjnej celi i nie unikną odpowiedzialności karnej.

 • Podejrzewany o tzw. "wyrwy" w rękach Policji

  Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o kradzież saszetki z zaparkowanego samochodu. Przed kilkoma dniami ten sam mężczyzna wyrwał także pewnej kobiecie torebkę na klatce schodowej w budynku w Piasecznie. Teraz odpowie za oba czyny. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za rozbój, kradzieże i włamania

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Okazało się, że może mieć on na swoim koncie co najmniej 12 kradzieży i włamań. Sąd przychylił się do złożonego przez policjantów do prokuratury wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 • Policjanci odnaleźli i uwolnili zakleszczoną 93-latkę

  W środku nocy 93-latka zakleszczyła się pomiędzy wersalką a ścianą. Niestety nie potrafiła podać adresu, pod którym przebywała. Została odnaleziona dzięki pomocy i zaangażowaniu policjantów służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że policyjnym mottem „Pomagamy i chronimy” kierujemy się podczas naszej codziennej służby!

 • XIII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

  18 października przypada Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi organizowany pod auspicjami Unii Europejskiej. W tym roku będą to już XIII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać ofiarą tego przestępstwa. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje skrzynka e-mailowa i infolinia, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!

 • Zatrzymani w sprawie kradzieży samochodu i paliw

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna odnaleźli skradzionego opla. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek zarówno z kradzieżą pojazdu, jak i paliw na stacjach benzynowych. Dalsze czynności przejęli funkcjonariusze z komisariatu w Lesznowoli.

 • Podczas targów Smaki Regionów w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich PERŁĘ 2019 za barszcz chrzanowo-buraczany i sytochę odebrała firma Fanaberia Grażyna Leśniak.

  Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie serdecznie zaprasza na konferencję „Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie z partnerami rynku pracy” która odbędzie się w dniu 22.10.2019r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie ul. Chyliczkowska 14, 05-500 Piasecznie

  Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, osób ze spectrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi będzie działał w budynku zlokalizowanym w Pęcherach przy ul. Bolesława Chrobrego 83, 05-502 Piaseczno, w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.

 • Poszukujemy mężczyzny podejrzewanego o kradzież

  Policjanci poszukują mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży markowego roweru. Do kradzieży doszło w Konstancinie- Jeziornie na ulicy J. Piłsudskiego. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Konstancinie- Jeziornie.

 • Od środy 2 października Wydział Inwestycji, Remontów i Drogownictwa przenosi się z budynku Starostwa Powiatowego przy Chyliczkowskiej, na ulicę Elektroniczną 4.

  Serdecznie zapraszamy do udziału Państwa szkoły w nowym, unikalnym projekcie skierowanym do uczniów, na temat niesienia pomocy wolontariackiej.

  Gmina Piaseczno informuje, że 1 października nastąpi całkowite zamknięcie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Jana Pawła II. Zakres przebudowy jest na tyle istotny i skomplikowany, że przejazd w tym miejscu nie będzie możliwy, a prace potrwają ok. 6 miesięcy.

  Podziel się z nami własnymi doświadczeniami związanymi niesieniem pomocy, napisz dowolny wiersz lub opowiadanie i prześlij je na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  MDP Uwieliny drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

  Oddział urologii szpitala św. Anny w Piasecznie, EMC Piaseczno, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, przeprowadza niezwykle skuteczne i mało inwazyjne badanie diagnostyczne prostaty, pozwalające potwierdzić lub wykluczyć chorobę nowotworową.

  W środę, 18 września w starostwie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością.