• Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

 • Od kilku dni w szpitalu św. Anny w Piasecznie wykonywane są zabiegi laserowej termoablacji guzów tarczycy. Zabieg jest mało inwazyjny, a daje doskonałe efekty, często zastępując operację.

  Oferujemy na sprzedaż działkę w Konstancinie-Jeziornie, ul. Gąsiorowskiego 3, o powierzchni 9554 m kw., zabudowaną (budynki 321 i 173 m kw.), częściowo zalesioną. Teren przeznaczony pod zabudowę usług zdrowia, pomocy społecznej, zabudowę pensjonatową i mieszkaniową jednorodzinną.

 • Fałszywy agent "CBA" wyłydził 70 000 zł. Ponownie apelujemy o ostrożność!

  To był telefon od rzekomych funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kobieta z Piaseczna uwierzyła w historię, że ktoś będzie chciał włamać się na jej konto bankowe. Dalej sprawa toczyła się pod dyktando oszusta, a z jej konta „zniknęło” 70 tysięcy złotych. Ponownie apelujemy, by pod żadnym pozorem nie dać się zwieść oszustom, którzy przedstawiając się często jako funkcjonariusze wmawiają nam, że to właśnie ONI chcą nas przed oszustwem ochronić!

 • Poszukujemy pracownika

  Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie poszukuje kandydata/ki w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko starszy referent w wydziale kryminalnym.

 • Poszukujemy świadków zniszczenia Pomnika miejsca pamięci mordu Polaków- 1942

  Policjanci z komisariatu w Lesznowoli poszukują sprawców aktu wandalizmu . Zamalowano krzyż, pomazano pomniki przy ulicy Jarzębinowej w Magdalence. Ten bulwersujący czyn wydarzył się w miejscu rozstrzelania 223 więźniów z Pawiaka. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa prosimy o pilny kontakt z komisariatem policji w Lesznowoli tel. 22 60 45 840

 • Zarząd Powiatu spotkał się 21 października z wójtem gminy Prażmów, w sprawie Dworu Ryxów. Niestety spotkanie nie przyniosło żadnych konkretnych rozwiązań.

  Fundacja Santander Bank Polska S.A. w 2019 roku podjęła inicjatywę „Klub Płomyka”, mającą na celu przekształcenie sal, pokoi i świetlic dla rodziców i dzieci w szpitalach, domach dziecka i ośrodkach szkolno-wychowawczych w pełne uroku, odpowiednio wyposażone miejsca rekreacji, nauki i wypoczynku.

  Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie, w ramach Europejskich Dni Pracodawców, zorganizował 22 października konferencję „Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie z partnerami rynku pracy” .

  XIII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego odbędzie się 24 października 2019 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie,
  ul. Chyliczkowska 14. Początek obrad o godz. 14.00.

  Powiat Piaseczyński zacieśnia współpracę z samorządem XIII dzielnicy Rzymu oraz szkołami ponadpodstawowymi w Rzymie i Ladispoli. W ubiegłym tygodniu w starostwie podpisano list intencyjny i porozumienie w tej sprawie.

   Na zdjęciu prace plastyczne wykonane przez dzieci podczas sotkania.
  W piątek 18 października w Starostwie Powiatowym odbyło się szczególne rodzinne spotkanie, którego inicjatorką była członek zarządu Ewa Lubianiec i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
 • „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł

  Dziś w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 • We wtorek, 22 października filia Wydziału Geodezji i Katastru w Konstancinie-Jeziornie wznawia pracę po przerwie. Filia mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw urzędowych na miejscu, bez konieczności podróżowania do Piaseczna.

 • "Zostań Policjantem" - kolejna edycja programu

  W Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii zainaugurowano w nowym roku szkolnym kolejną edycję programu „Zostań Policjantem” Został on przedstawiony dla dwóch pierwszych klas o profilu mundurowym.

 • Słomczyn: Warsztaty o zagożeniach w Internecie

  W Szkole Podstawowej w Słomczynie w gminie Konstancin- Jeziorna podczas warsztatów, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń z nim związanych. Była mowa o przemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Program realizujemy pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści".

 • Ruszyły spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach promocji wolontariatu. Koordynatorka Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego Edyta Banasiewicz spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ireny Sendlerowe w Tarczynie i Szkoły Postawowej nr 1 w Piasecznie im. Józefa Piłsudskiego.

  Wczoraj w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

 • Skradzione przedmioty i biżuteria

  Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna publikują część przedmiotów w tym biżuterię, które przed kilkoma dniami zostały skradzione w jednym z domów na terenie powiatu piaseczyńskiego.

 • Zapraszamy mieszkańców gminy Lesznowola do udziału w debacie społecznej "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ"

  Zapraszamy mieszkańców gminy Lesznowola do udziału w debacie społecznej w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Odbędzie się ona 24 października o godz. 18.00 w sali konferencyjnej hotelu „Książę Poniatowski” w Łazach przy ul. Wąskiej 12b. Serdecznie zapraszamy!