Serdecznie zapraszamy do udziału Państwa szkoły w nowym, unikalnym projekcie skierowanym do uczniów, na temat niesienia pomocy wolontariackiej.

Gmina Piaseczno informuje, że 1 października nastąpi całkowite zamknięcie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Jana Pawła II. Zakres przebudowy jest na tyle istotny i skomplikowany, że przejazd w tym miejscu nie będzie możliwy, a prace potrwają ok. 6 miesięcy.

Podziel się z nami własnymi doświadczeniami związanymi niesieniem pomocy, napisz dowolny wiersz lub opowiadanie i prześlij je na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MDP Uwieliny drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych.

Oddział urologii szpitala św. Anny w Piasecznie, EMC Piaseczno, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, przeprowadza niezwykle skuteczne i mało inwazyjne badanie diagnostyczne prostaty, pozwalające potwierdzić lub wykluczyć chorobę nowotworową.

W środę, 18 września w starostwie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością.

Przez cały miniony rok szkolny trwały rozgrywki w ramach XXI edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacje 40 szkół podstawowych i 9 szkół średnich naszego powiatu rywalizowały na poziomie gminnym i powiatowym. Zwycięzcy mistrzostw powiatu walczyli o medale w zawodach międzypowiatowych i wojewódzkich.

Prowadzisz swój biznes? Myślisz o jego rozwoju, ale brakuje Ci środków? Weź udział w organizowanym przez BGK cyklu spotkań, a dowiesz się o niskooprocentowanych pożyczkach finansowanych z funduszy unijnych!

 • Dzielnicowi z wizytą w przedszkolu

  Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Przedszkolu nr 10 w Piasecznie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy.

 • Zapraszamy osoby niepełnosprawne do składania wniosków na dofinansowanie nauki na poziomie wyższym w ramach programu „Aktywny Samorząd” (dot. roku akademickiego 2019/2020). Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piasecznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 w dniach od 16.09 do 10.10.2019 r.

  Zapraszamy do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” realizowanym przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych.

  O utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy – pierwszego ośrodka wsparcia dla osób niepełnosprawnych w powiecie, który powstaje właśnie Pęcherach- Łbiskach, zadecydowała 11 września Rada Powiatu.

  Znamy już ostateczną listę zadań zakwalifikowanych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Piaseczyńskiego na 2020 rok. Do końca sierpnia wnioskodawcy mieli czas by odwołać się od negatywnej oceny swoich projektów.

 • Odpowiedzą za kradzież jabłek i śliwek

  Policjanci z Tarczyna zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież owoców z sadu. Ich łupem padło około 1150 kg śliwek i około 50 kg jabłek o łącznej wartości wartości ponad 2100 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukujemy pracownika do Komisaratu Policji w Lesznowoli

  Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie poszukuje kandydata/kandydatki w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko technika w Zespole Ogólnym Komisariatu Policji w Lesznowoli