Fundacja Santander Bank Polska S.A. w 2019 roku podjęła inicjatywę „Klub Płomyka”, mającą na celu przekształcenie sal, pokoi i świetlic dla rodziców i dzieci w szpitalach, domach dziecka i ośrodkach szkolno-wychowawczych w pełne uroku, odpowiednio wyposażone miejsca rekreacji, nauki i wypoczynku.

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie, w ramach Europejskich Dni Pracodawców, zorganizował 22 października konferencję „Współpraca Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie z partnerami rynku pracy” .

XIII sesja Rady Powiatu Piaseczyńskiego odbędzie się 24 października 2019 r. (czwartek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie,
ul. Chyliczkowska 14. Początek obrad o godz. 14.00.

Powiat Piaseczyński zacieśnia współpracę z samorządem XIII dzielnicy Rzymu oraz szkołami ponadpodstawowymi w Rzymie i Ladispoli. W ubiegłym tygodniu w starostwie podpisano list intencyjny i porozumienie w tej sprawie.

 Na zdjęciu prace plastyczne wykonane przez dzieci podczas sotkania.
W piątek 18 października w Starostwie Powiatowym odbyło się szczególne rodzinne spotkanie, którego inicjatorką była członek zarządu Ewa Lubianiec i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
 • „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł

  Dziś w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 • We wtorek, 22 października filia Wydziału Geodezji i Katastru w Konstancinie-Jeziornie wznawia pracę po przerwie. Filia mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Zachęcamy mieszkańców do załatwiania spraw urzędowych na miejscu, bez konieczności podróżowania do Piaseczna.

 • "Zostań Policjantem" - kolejna edycja programu

  W Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii zainaugurowano w nowym roku szkolnym kolejną edycję programu „Zostań Policjantem” Został on przedstawiony dla dwóch pierwszych klas o profilu mundurowym.

 • Słomczyn: Warsztaty o zagożeniach w Internecie

  W Szkole Podstawowej w Słomczynie w gminie Konstancin- Jeziorna podczas warsztatów, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń z nim związanych. Była mowa o przemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Program realizujemy pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści".

 • Ruszyły spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach promocji wolontariatu. Koordynatorka Bazy Wolontariatu Powiatu Piaseczyńskiego Edyta Banasiewicz spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ireny Sendlerowe w Tarczynie i Szkoły Postawowej nr 1 w Piasecznie im. Józefa Piłsudskiego.

  Wczoraj w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

 • Skradzione przedmioty i biżuteria

  Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego z Piaseczna publikują część przedmiotów w tym biżuterię, które przed kilkoma dniami zostały skradzione w jednym z domów na terenie powiatu piaseczyńskiego.

 • Zapraszamy mieszkańców gminy Lesznowola do udziału w debacie społecznej "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ"

  Zapraszamy mieszkańców gminy Lesznowola do udziału w debacie społecznej w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Odbędzie się ona 24 października o godz. 18.00 w sali konferencyjnej hotelu „Książę Poniatowski” w Łazach przy ul. Wąskiej 12b. Serdecznie zapraszamy!

 • Warsztaty o zagożeniach w Internecie w Słomczynie

  W Szkole Podstawowej w Słomczynie w gminie Konstancin- Jeziorna podczas warsztatów, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożeń z nim związanych. Była mowa o przemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Program realizujemy pod nazwą "Stop przemocy, stop mowie nienawiści".

 • Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, osób ze spectrum autyzmu lub niepełnosprawnościami sprzężonymi będzie działał w budynku zlokalizowanym w Pęcherach przy ul. Bolesława Chrobrego 83, 05-502 Piaseczno, w godzinach 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.

 • Śmiertelne potrącenie rowerzysty! Apelujemy o ostrożność na drogach!

  Policjanci wraz z prokuratorem wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło wczoraj w gminie Prażmowa. Kierujący jednośladem 66-latek został śmiertelnie potrącony przez kierowcę bmw. Policjanci ponownie apelują o szczególne zachowanie ostrożności w okresie jesiennym, gdy widoczność oraz inne warunki atmosferyczne sa bardzo zmiennei nie sprzyjają bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

 • Pomoc przyszła na czas!

  Dziś tuż po północy kobieta schodząca klatką schodową bloku w Piasecznie usłyszała i zareagowała na odgłosy lekkiego pukania dochodzącego zza drzwi, gdzie samotnie mieszkała starsza kobieta. O swoich obawach powiadomiła oficera dyżurnego komendy w Piasecznie. Do mieszkania dostano się poprzez siłowe wyważenie okna. Jak się okazało, pomoc przyszła na czas! 83-letnia kobieta kilka godzin wcześniej przewróciła się i nie była w stanie o własnych siłach wstać.

 • Znajmy już ostateczne wyniki wyborów do Semu i Senatu. W powiecie piaseczyńskim w wyborach do niższej izby parlamentu wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które otrzymało 35,17% poparcia.

  Podczas głosowania w naszym powiatowym Budżecie Obywatelskim oddaliście ważnych 6418 głosów! Poniżej podsumowanie oraz lista zwycięzców.

 • Międzynarodowy Dzień Mediacji w Piasecznie

  W dniu 17 października 2019 roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. Tego dnia policjant z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie aspirant Tomasz Żak będzie udzielał informacji w zakresie mediacji w sprawach karnych, wykroczeń i nieletnich.