• Zatrzymani za posiadanie kokainy i marihuany

  Policjanci z Piaseczna zatrzymali dwóch mężczyzn u których ujawniono środki odurzające. U 44- latka ujawniono 10 porcji kokainy, a u 33- latka kilka porcji marihuany. Przed kilkoma dniami zatrzymano również 16- latka z porcją suszu konopi indyjskich. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających w naszym kraju jest surowo zabronione.

 • Opłaty za zajęcia w sezonie 2018/2019 2018-09-13
 • 19/01/2019 Klubowy Teatrzyk Klub Kultury w Józefosławiu 2019-01-14
 • Klub Kultury w Józefosławiu przenosi się do nowej siedziby 2019-01-14
 • 1 Polish Making of czyli reportaży o kulisach powstawania filmów 2019-01-14
 • Pościg za sprawcą sześciu kolizji i wypadku drogowego

  Do policyjnego aresztu trafił 22- letni obywatel Ukrainy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął szaleńczą jazdę po ulicach i chodnikach Piaseczna. Spowodował wypadek i sześć kolizji. Uszkodził łącznie osiem pojazdów. Jeden z uczestników tego zdarzenia znalazł się w szpitalu. Kierowca był pod wpływem alkoholu, zlecono również badanie na zawartość środków odurzających w jego organizmie.

 • Od 1 stycznia 2019 r. możesz krócej przechowywać dokumenty swoich pracowników. Zdecydujesz także, w jakiej formie chcesz prowadzić i archiwizować dokumentację – papierowej, czy elektronicznej.

  Ferie zbliżają się wielkimi krokami, dlatego też zapraszamy na zajęcia przygotowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną.


  Czeka na Was lodowe szaleństwo.
  Motywem przewodnim będą bajki: "Kraina Lodu" i "Epoka Lodowcowa". Będzie wiele gier, zabaw oraz quizów.
  Zajęcia są bezpłatne. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 6-12 lat. Odbędą się w siedzibie biblioteki na ul. Chyliczkowskiej 12. Zapisy przyjmujemy pod numerami tel.: (22) 756-79-11, 504-990-624 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Warsztaty o bezpieczeństwie dla uczniów SP 3 w Konstancinie- Jeziornie

  Warsztaty o bezpieczeństwie w sieci , w tym o hejtowaniu i mowie nienawiści, a także o zagrożeniu związanym z zażywaniem środków odurzających, zostały przeprowadzone przez policjantów w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Twardowskiego w Konstancinie- Jeziornie.

 • Natalia Dmowska z Góry Kalwarii laureatką konkursu na patrona Komendy Stołecznej Policji

  Konkurs plastyczny przedstawiający patrona policjantów Garnizonu Stołecznego wygrała uczennica klasy mundurowej z Góry Kalwarii Natalia Dmowska. Wczoraj w Komendzie Stołecznej Policji odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej podinsp. Mariana Stefana Kozielewskiego oraz wręczenie nagród.

 • Nie wiesz, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Teraz, dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz to szybko sprawdzić.

 • Wysokie mandaty za drift przy centrum handlowym!

  Nielegalne wyścigi i drift po drogach publicznych i parkingach wciąż przyciąga amatorów niebezpiecznych zachowań na drogach. Tylko wczoraj policjanci z wydziałów ruchu drogowego z Piaseczna i Warszawy ukarali mandatami karnymi czterech takich kierowców, którzy swoje spotkanie zorganizowali na parkingu jednego z centrów handlowych. Przypominamy, że takie zachowanie to igranie ze zdrowiem własnym i innych uczestników ruchu drogowego!

 • Ważne udogodnienie dla interesantów Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Od stycznia, w poniedziałki, Zespół przyjmuje o godzinę dłużej - do 17-ej.

 • Policyjnym bmw poprowadzili pilny pilotaż do szpitala

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy pełnili wczoraj służbę radiowozem marki bmw, czyli nowym nabytkiem polskiej policji, poprowadzili przez 50 kilometrów pilotaż, którego celem było jak najszybsze dotarcie lekarza do kobiety wymagającej pilnej operacji zagrażającej jej życiu!

 • W plikach poniżej znajdują się wykazy liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkól I stopnia prowadzonych przez Powiat Piaseczyński oraz inne jednostki, które w roku szkolnym 2019/2020 będą dokonywały naboru do klas pierwszych.

  Do 31 stycznia można zgłaszać zawodników i trenerów do nagrody Powiatu Piaseczyńskiego dla zawodników do 20 roku życia, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2018 r.

  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno jak co roku włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem poza udostępnieniem sali przy ul. Kościuszki i pomocą wolontariuszy placówka wystawiła na licytacje specjalne aukcje.

 • Dwudniowe warsztaty o zagrożeniu narkomanią wśród młodzieży szkolnej!

  Zagrożenia związane ze środkami odurzającymi to temat cyklu spotkań zorganizowanego dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Piasecznie. Podczas dwudniowych warsztatów policjanci prowadzący spotkania przestrzegają między innymi młodzież przed skutkami, jakie niesie za sobą czasem jedna zła decyzja! W dzisiejszych zajęciach wezmą udział uczniowie tutejszego technikum.

 • Wychłodzenie organizmu możliwą przyczyną śmierci 74- letniej kobiety! Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu

  Najprawdopodobniej wychłodzenie organizmu mogło być przyczyną śmierci 74 - letniej kobiety w Piasecznie. Pamiętajmy! kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyczy nas wszystkich, nie tylko osób w podeszłym wieku. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • Uwaga! Utrudnienia po śmiertelnym wypadku na drodze krajowej „79”

  Dzisiaj o godzinie 5.00 na drodze krajowej numer „79” tuż przed wjazdem do Piaseczna doszło do wypadku w którym śmierć poniósł pieszy. Do czasu zakończeni policyjnych czynności kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na trasie z Warszawy do Góry Kalwarii. W miejscowości Żabieniec wyznaczono objazdy.