• List Prezydenta RP z okazji 100 lecia Policji Państwowej

  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda skierował list do funkcjonariuszek, funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

 • Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

  Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Jest to ważne szczególnie, gdy pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki. Na terenie naszego powiatu zdarzają się włamania do mieszkań, domów i na posesje. Właściciele tracą głównie pieniądze, biżuterię i wartościowe wyposażenie. Piaseczyńscy policjanci podpowiadają co zrobić, aby uniknąć tego rodzaju zdarze

 • Przyjmujemy zgłoszenia zespołów na Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu 2019-07-23
 • Areszt dla 37- latka

  Policjanci z Konstancina-Jeziorny zatrzymali 37- letniego mężczyznę podejrzewanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie przez mundurowych, zakończył się postanowieniem o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania.

 • "Senior Na drodze - Pamiętaj o bezpieczeństwie"

  Badania wzroku i refleksu, przegląd techniczny roweru, doposażenie rowerów w światła o elementy odblaskowe a także znakowanie rowerów to tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane dla uczestników warsztatów, które odbyły się wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno pn. “SENIOR NA DRODZE – PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE”. Impreza przygotowana została przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajową Radę Ruchu Drogowego przy wsparciu Gminy Piaseczno.

 • Powiatowe Święto Policji w Tarczynie

  20 lipca 2019 roku, w Tarczynie odbyło się Święto Policji - Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, obchodzone w 100.rocznicę powołania Policji Państwowej. Gościem honorowym uroczystości był senator RP Konstanty Radziwiłł oraz zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Marek Chodakowski, który wraz mł. insp. Robertem Pachem – Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie, wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz listy gratulacyjne. Razem z Panami komendantami akty mianowania wręczyła Burmistrz Tarczyna Pani Barbara Galicz- współgospodarz uroczystości.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań!

  Prowadzone pod nadzorem policjantów z wydziału kryminalnego poszukiwania za zaginioną 78- letnia kobietą doprowadziły do szczęśliwego finału. Wyczerpaną kobietę odnaleziono około 6 kilometrów od miejsca zamieszkania w trudno dostępnym rejonie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

 • „W pełni popieram decyzję Władz Samorządowych Miasta i Powiatu o utworzeniu nowej, wspólnej instytucji” – czytamy w specjalnej opinii wydanej przez dr Michała Strąka, dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Poszukujemy zaginionej Bogumiły Stępień

  Od wczorajszego wieczoru trwają poszukiwania 78- letniej Bogumiły Stępień, która opuściła swoje miejsce zamieszkania w Konstancinie- Jeziornie. Wszystkie osoby, które widziały lub znają jej aktualne miejsce pobytu proszone są o pilny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie tel 22 60 45 213 lub z najbliższą jednostką policji.

 • Zatrzymano podejrzewanego o kradzież portfela

  Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 35- latka podejrzewanego o kradzież portfela z pieniędzmi, karatami bankowymi i dokumentami. Podczas kontroli przy mężczyźnie ujawniono również porcję amfetaminy.

 • Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

  Nasz dom lub mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania. Jest to ważne szczególnie, gdy pozostawiamy dom lub mieszkanie bez opieki. Na terenie naszego powiatu zdarzają się włamania do mieszkań, domów i na posesje. Właściciele tracą głównie pieniądze, biżuterię i wartościowe wyposażenie. Piaseczyńscy policjanci podpowiadają co zrobić, aby uniknąć tego rodzaju zdarzeń.

 • 78- porcji heroiny ujawniono podczas kontroli drogowej

  Podczas kontroli drogowej policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 45- latka podejrzewanego o rozprowadzanie środków odurzających. Przy zatrzymanym ujawniono 78 porcji heroiny oraz amfetaminę. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 • W dniu dzisiejszym zostały opublikowane wyniki rekrutacji zasadniczej do szkół średnich oraz listy zakwalifikowanych. Wyniki w naszym powiecie są pomyślne. W szkołach powiatowych jest 246 wolnych miejsc, w tym 186 dla absolwentów gimnazjów i 60 dla absolwentów szkół podstawowych.

 • Warsztaty orkiestrowe w Piasecznie 2019-07-15
 • Letnie warsztaty kreatywne 2019-07-15
 • Kierownik posterunku wraz dzielnicowym zatrzymali nietrzeźwego kierowcę!

  Kierownik posterunku w Zalesiu Górny wraz z dzielnicowym zatrzymali kierowcę citroena, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Jego zatrzymanie było efektem komunikatu podanego przez oficera dyżurnego, którego to o "wyczynach" zielonego citroena na drodze, poinformowali inni uczestnicy ruchu drogowego!

 • 11- latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód!

  11- letni chłopak nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał hulajnogą wprost pod samochód. Apelujemy do rodziców i opiekunów, by przekazywali swoim podopiecznym jak najwięcej informacji nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o odpowiedzialności prawnej! Ponieważ tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech 14- latków podejrzewanych o kradzież oraz posiadanie środków odurzających!

 • Fakt: Wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.