Dzielnicowy i profilaktyk ostrzegają uczniów Czachówka przed używkami i hejtem w sieci

2 min czytania
Dzielnicowy i profilaktyk ostrzegają uczniów Czachówka przed używkami i hejtem w sieci

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czachówku poznali niebezpieczeństwa związane z używkami i zagrożenia online. Spotkanie z policją uświadomiło młodym mieszkańcom, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie zarówno w realnym świecie, jak i w sieci.

  • Spotkanie profilaktyczne w Czachówku z udziałem policjantów z Górnej Kalwarii
  • Bezpieczne korzystanie z internetu i walka z hejtem wśród młodzieży z Czachówka

Spotkanie profilaktyczne w Czachówku z udziałem policjantów z Górnej Kalwarii

W minionym tygodniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Czachówku mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii oraz specjalistkę ds. profilaktyki z Piaseczna. Tematem przewodnim była szeroko rozumiana odpowiedzialność młodzieży od zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych po konsekwencje prawne ich stosowania.

Podczas prelekcji omówiono negatywne skutki zdrowotne wynikające z sięgania po narkotyki, dopalacze czy inne używki, które mogą mieć długotrwały wpływ na rozwijający się organizm młodego człowieka. Policjanci zwrócili uwagę na to, że nieletni muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, jeśli zdecydują się na takie ryzykowne zachowania. Dodatkowo wyjaśniono, czym jest demoralizacja i jakie zachowania mogą do niej prowadzić.

Bezpieczne korzystanie z internetu i walka z hejtem wśród młodzieży z Czachówka

Nie zabrakło również ważnych wskazówek dotyczących korzystania z internetu przestrzegano przed nawiązywaniem kontaktów z osobami o nieznanej tożsamości oraz przed zagrożeniami płynącymi z cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznawać hejt i przemoc rówieśniczą online oraz jakie mogą być skutki prawne obrażania innych osób czy szerzenia mowy nienawiści.

Spotkanie było nie tylko lekcją wiedzy, ale też okazją do refleksji nad tym, jak ważna jest odpowiedzialność za własne czyny zarówno te podejmowane offline, jak i w cyfrowym świecie. Dzięki takim inicjatywom młodzi mieszkańcy gminy mają szansę lepiej rozumieć otaczającą ich rzeczywistość i unikać niebezpieczeństw, które czyhają na nich każdego dnia.

Naszym celem jest nie tylko przekazać informacje, ale przede wszystkim wzbudzić świadomość i odpowiedzialność wśród młodych ludzi” podkomisarz Magdalena Gąsowska.

Na podst. KPP Piaseczno

Autor: krystian