Spotkanie DKK z dreszczykiem: omówienie
Zapraszamy na sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z dreszczykiem, podczas którego będziemy omawiać powieść "Morderstwo w alei Róż". Dołączcie do nas 19 sierpnia o godzinie 17:00, by wspólnie spędzić czas na dyskusji i grillowaniu!

Niesamowita atmosfera lat 50. w Warszawie

Powieść "Morderstwo w alei Róż" przenosi nas do Warszawy roku 1954. To czas i miejsce, które wielu już zapomniało, a jeszcze mniej osób potrafi tak plastycznie odmalować. Autorem książki jest Tadeusz Cegielski, historyk i znawca dziejów stolicy, który zadbał o realizm językowy i atmosferę tamtych lat.

Tajemnicza śmierć i trudne śledztwo

Głównym bohaterem powieści jest Ryszard Wirski, funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej, który prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Bogusława Szczapy, sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Sprawa jest skomplikowana, a sytuacja pełna napięć i niejasności. Wirskiemu depcze po piętach oficer UB, Mikołaj Kowadło, dla którego niepowodzenie Wirskiego może przynieść osobiste korzyści.

Warszawa pełna zagadek i tajemnic

Akcja książki toczy się w newralgicznych miejscach Warszawy: tytułowej alei Róż, powstającym kinie "Moskwa" oraz na placu budowy Pałacu Kultury i Nauki. To miejsca, które kryją wiele tajemnic i stają się sceną dramatycznych wydarzeń. Cegielski, jako wielbiciel kultury popularnej, zadbał o dynamiczne dialogi i stopniowe odsłanianie tajemnicy morderstwa oraz motywacji bohaterów.

Spotkanie DKK z dreszczykiem

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury kryminalnej na sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z dreszczykiem. Odbędzie się ono 19 sierpnia o godzinie 17:00. Zachęcamy do zabrania przekąsek na grilla – spędzimy ten czas razem, dyskutując o pasjonującej powieści i delektując się smakołykami. To doskonała okazja, by wymienić się spostrzeżeniami i wrażeniami z lektury.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Zapewniamy, że dyskusja o "Morderstwie w alei Róż" przeniesie Was w fascynujący świat powojennej Warszawy pełen zagadek i niespodzianek.


Na podst. Biblioteka w Piasecznie