Implanty zębów w Warszawie przewodnik po kosztach i opcjach

Jeśli masz problemy z uzębieniem, z pewnością zainteresowała Cię już oferta klinik stomatologicznych. Z jakich usług należy skorzystać, chcąc odświeżyć swój uśmiech, poprawić wygląd zębów lub uzupełnić braki? Licówki, korony, mosty, protezy, implanty zębów… W tym artykule przedstawiamy różne dostępne opcje poprawy wyglądu uśmiechu dostępne w klinikach w Warszawie.
Protezy tradycyjne rozwiązanie
Najbardziej znanym sposobem uzupełniania braków zębowych są protezy. Jest to opcja przyjazna dla portfela, jednak mająca wiele wad. Przede wszystkim protezy nie są rozwiązaniem trwałym wymagają systematycznej wymiany co kilka lat. Mogą powodować także dyskomfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny który wynika z nieidealnego dopasowania i częstych problemów ze stabilnością. Przy stosowaniu protez może także dochodzić do zaniku kości, ale jest to dobra opcja dla osób, które nie mogą zdecydować się na implanty zębów lub mają mocno ograniczone fundusze.
Implanty nowoczesność dla zdrowia
Implanty zębów mają za zadanie jak najlepiej zastąpić naturalne uzębienie. Element wykonany z tytanu, który przypomina korzeń zęba, umieszczany jest w kości szczęki lub żuchwy pacjenta. Pełny implant przypomina wyglądem naturalny ząb i jest tak samo funkcjonalny. Nie wymaga także specjalnej higieny. Dużą korzyścią ze stosowania implantów jest aktywna ochrona przed zanikaniem kości i przemieszczaniem się pozostałych zębów. Jest to możliwe dzięki temu, że implant jest osadzony bezpośrednio w kości. W porównaniu do protez takie tytanowe wszczepy są także zdrowsze dla dziąseł. Implanty w Warszawie oferuje na przykład ta klinika: https://dentalfraternity.pl/implanty-warszawa/.
Inne rozwiązania licówki, korony, mosty
Pewnie nie raz obiły Ci się o uszy nazwy licówki” czy korony”. Są to rozwiązania przeznaczone dla pacjentów, których zęby są zniszczone lub mają nieestetyczne ubytki. Mosty natomiast, podobnie jak protezy czy implanty, mają na celu uzupełnienie brakującego uzębienia. By możliwe było ich zastosowanie, konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Najważniejszy z nich to konieczność posiadania zdrowych zębów po obu stronach luki. Do tych zębów właśnie mocowany jest most. Niestety wymaga to szlifowania powierzchni, a więc ingerencji w strukturę zdrowych zębów pacjenta. Następnie na te zęby nakładane są korony, a pomiędzy nimi uzupełnienie ubytku zębowego, czyli przęsło” mostu.
Kiedy zdecydować się na implanty, a kiedy na inne rozwiązania?
Warto pamiętać o tym, że implanty nie są dla każdego. Czasami konieczne jest wcześniejsze wyleczenie niektórych chorób. U osób z poważną cukrzycą czy osteoporozą gojenie się wszczepionego implantu może być utrudnione. Implanty zębów nie są również najtańszą opcją. Warto jednak wspomnieć o tym, że jedynie implanty zapewniają tak duży komfort dla pacjenta oraz nie wymagają dodatkowej higieny czy częstych wymian, jak np. protezy. Koszt implantu zęba jest większy, jednak często można go rozłożyć na raty. Warto wspomnieć także o tym, jak długo wytrzymują implanty zębów trwałość takiego rozwiązania mierzy się w dziesiątkach lat. Wiele klinik, jak wspomniana Dental Fraternity, oferuje również dożywotnią gwarancję na zakładane implanty.
Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie zdecyduje się pacjent, warto pamiętać, że każde uzupełnienie ubytku zębowego jest lepsze, niż brak działania. Nieuzupełnienie luki w uzębieniu ma konsekwencje nie tylko estetyczne wpływa także na zdrowie pacjenta. Braki mogą utrudniać czyszczenie zębów oraz powodować przemieszczanie się zdrowych zębów i wady zgryzu. To z kolei może się przyczyniać do rozwoju próchnicy i innych chorób jamy ustnej.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski