Mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Baniosze i Czersku oraz z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 1 w Górze Kalwarii, gdzie głównym tematem spotkań, było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak ważna jest ostrożność podczas kontaktu z obcymi osobami. Starsi uczniowie zyskali wiedzę z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich, tolerancji oraz szkodliwości zażywania środków odurzających.

W ostatnim czasie dzielnicowi z Komisariatu Policji w Górze Kalwarii wspólnie z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną, przeprowadzili spotkania profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Baniosze i Czersku oraz w Zespole Szkół nr 1 im. ppor. Emilii Gierczak w Górze Kalwarii.

Głównym tematem spotkań było oczywiście bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak ważna jest ostrożność podczas kontaktu z osobami obcymi, ale też zwierzętami. Dodatkowo każdy uczeń mógł zajrzeć do „magicznej tuby” i przekonać się, że noszenie odblasków zwiększa ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Podczas spotkania ze starszymi uczniami, mundurowi zwrócili uwagę na szkodliwość zażywania środków odurzających, picia alkoholu i palenia papierosów. Omówili kwestie dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także jak ważny jest wzajemny szacunek i ostrożność w świecie cyberprzestrzeni.

Ze względu na jesienną aurę i gorszą widoczność na drodze policjanci przypomnieli uczniom, że noszenie odblasków często ratuje życie.

 

mł. asp. W. Domagała