„To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłem dzisiaj w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Spraw Wewnętrznych wręczyć Wam te szczególne odznaczenia” - tymi słowami Komendant Stołeczny Policji zwrócił się do wyróżnionych medalami i odznakami oraz mianowanych na wyższe stopnie służbowe policjantów. Podczas uroczystości łącznie zostało odznaczonych 89 funkcjonariuszy, a akty mianowania odebrało z rąk Komendanta Stołecznego 9 funkcjonariuszy. Wśród nich nie zabrakło również piaseczyńskich policjantów.

W Białej Sali Pałacu Mostowskich Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak wraz z I zastępcą ds. kryminalnych insp. Krzysztofem Smelą wręczył 89 komendantom, naczelnikom komórek i jednostek organizacyjnych Komendy Stołecznej Policji oraz policjantom odznaczenia i medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wśród odznaczonych i nagrodzonych nie zabrakło również policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

W trakcie uroczystości, z rąk Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dzierżaka, akt mianowania na stopień młodszego inspektora, a także odznakę „Zasłużony Policjant” w kolorze srebrnym odebrał - podinsp. Rafał Pałdyna - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. Brązowy medal za Długoletnią Służbę wręczony został asp. szt. Leszekowi Barkowskiemu - Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak: - dla mnie to wielki zaszczyt, że mogłem wręczyć Wam te odznaczenia i medale. Jestem przekonany, że to również zaszczyt dla Was. To wyróżnienia za Wasza nienaganną służbę, za poświęcony czas. Cieszę się, że tę uroczystość można było zorganizować w przeddzień Święta Niepodległości, która to , jak dziś wszyscy widzimy, jest ogromnie krucha. (…)

Odznaczonym i wyróżnionym gratulujemy!