Piaseczyńscy dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego 36-latka, który ukrywał się na terenie Ustanowa. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Piasecznie miał trafić do aresztu na ponad 3 miesiące bądź opłacić grzywnę w wysokości 3000 złotych.

Funkcjonariusze pełniący służbę na stanowisku dzielnicowego prowadzą codzienny obchód rejonu służbowego dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Bardzo często, w jego trakcie, ustalają adresy osób poszukiwanych listami gończymi oraz nakazami doprowadzeń. Tak było również w ostatnich dniach. Piaseczyńscy dzielnicowi uzyskali informację gdzie obecnie przebywa poszukiwany przez nich 36-letni mieszkaniec Gołkowa. Swoje ustalenia natychmiast zweryfikowali, zatrzymując mężczyznę na terenie Ustanowa. Ten, był wyraźnie zaskoczony widokiem mundurowych. Okazało się, że miał świadomość tego, że Sąd Rejonowy w Piasecznie uznał go winnym popełnionego przestępstwa oraz nałożył na niego karę grzywny w wysokości 3000 złotych. 36-latek zwlekał jednak z jej opłaceniem. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

W trakcie czynności poszukiwany oświadczył, że ma możliwość uiszczenia zasądzonej mu grzywny i chce z tego prawa skorzystać. Funkcjonariusze umożliwili mu wpłatę pieniędzy na konto wskazane przez sąd. Tym samym 36-latek mógł wrócić na wolność. 

 

asp. Magdalena Gąsowska