Z hali w Wólce Kosowskiej został skradziony wózek transportowy o wartości ponad 1500 złotych. Ustaleniem, kto jest sprawcą kradzieży, zajęli się lesznowolscy dzielnicowi. Dzięki współpracy z pracownikami ochrony, złodziej został zatrzymany, a skradzione mienie trafiło do prawowitego właściciela.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży wózka transportowego, która miała miejsce na terenie hali w Wólce Kosowskiej. W sprawę zaangażowali się również lokalni dzielnicowi. Dzięki ich współpracy z pracownikami ochrony obiektu, mężczyzna odpowiedzialny za to przestępstwo został zatrzymany, kiedy pojawił się na jego terenie zaledwie kilka dni później.

35-letni obywatel Słowacji nie był w stanie wyjaśnić powodu swojego działania, przyznał się jednak do tego, że swój łup ukrył w miejscu zamieszkania. Skradzione mienie zostało odzyskane i zwrócone prawowitemu właścicielowi, zaś zatrzymany mężczyzna trafił do jednostki Policji w której usłyszał zarzut kradzieży. Popełnione przez niego przestepstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

 

asp. Magdalena Gąsowska/ea