Wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dziećmi, jak również doskonałą metodą wychowawczą. Do ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" włączyli się również piaseczyńscy funkcjonariusze. Spotkanie było nie tylko okazją do przeczytania bajki, ale również opowiadania o pracy policjantów, a tym samym budowania zaufania do munduru od najmłodszych lat.

Założeniem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" jest codzienne, dwudziestominutowe czytanie dzieciom, propagowane jako mądry sposób spędzania z nimi czasu oraz najlepsza inwestycja w ich przyszłość.

Do akcji włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Piaseczne. Policjantka korzystając ze spotkania opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy oraz przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa. Z "Kolorowego kodeksu drogowego" oraz "Małego elementarza bezpieczeństwa" dzieci dowiedziały się, co nazywamy drogą, a co skrzyżowaniem, jak wyglądają znaki ostrzegawcze, zakazu i nakazu, kim jest osoba obca oraz co kryje się w słowie przemoc. Maluchy chętnie dzieliły się posiadaną już wiedzą, opowiadały swoje historie oraz sytuacje z którymi przyszło im się mierzyć.

Spotkania upływające w miłej atmosferze z całą pewnością budują zaufanie do munduru od najmłodszych lat. Dzięki nim dziecko będzie wiedziało, że policjant jest osobą do której w każdej sytuacji można zwrócić się z prośbą o pomoc.

 

asp. Magdalena Gąsowska/bś