Piaseczyńska profilaktyk wspólnie ze strażnikami miejskimi przeprowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Funkcjonariusze edukowali najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Zajęcia z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego były dla dzieci nie lada atrakcją.

Piaseczyńska profilaktyk wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadziła spotkanie z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Tematyką było bezpieczeństwo na drodze. Na najmłodszych uczestników spotkania czekała duża dawka wiedzy teoretycznej, którą następnie uczniowie mogli utrwalić na zajęciach praktycznych. Mobilne miasteczko ruchu drogowego okazało się być nie lada atrakcją. Dzieci poprzez zabawę uczyły się prawidłowych zachowań na drodze.

Zajęcia praktyczne przyniosły dużą dawkę radości. Najmłodsi mogli przekonać się, jakie niebezpieczne sytuację mogą wydarzyć się na drodze oraz co należy zrobić by nie stać się uczestnikiem zdarzenia drogowego.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaski oraz plany lekcji, które mają im przypominać o bezpieczeństwie przez cały rok.

 

asp. Magdalena Gąsowska