Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego nieraz mają do czynienia z kierowcami przekraczającymi dozwoloną prędkość. Jednak wartość 171 km/h w obszarze zabudowanym zaskoczyła samych funkcjonariuszy. Kierujący pojazdem w swojej prędkości nie widział nic zaskakującego. "Byłem zmęczony" - tłumaczył.

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego w codziennej służbie dokonują pomiarów prędkości kierujących poruszających się po drogach powiatu. Trzeba jednak przyznać, że niektóre wartości na licznikach kierowców, zaskakują samych mundurowych. Taka sytuacja miała miejsce w ostatnim tygodniu. Patrol pełniący służbę pojazdem nieoznakowanym, na swojej drodze napotkał niechlubnego rekordzistę.

W miejscowości Henryków Urocze kierowca infinity w terenie zabudowanym miał na liczniku 160 km/h. Wjeżdżając w strefę ograniczenia prędkości do 40 km/h zamiast zwolnić, przyspieszył jeszcze bardziej. Policyjny videorejestrator "uchwycił" całe zdarzenie i prędkość wynoszącą 171 km/h. Wyraźnie zaskoczony zatrzymaniem przez mundurowych kierujący, skwitował swoją prędkość słowami "byłem zmęczony". Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 500 zł oraz 10 pkt karnych. Dodatkowo zatrzymane zostało mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności oraz rozwagę na drodze!

 

asp. Magdalena Gąsowska/g.p

Film Przekroczenie prędkości

Pobierz plik Przekroczenie prędkości (format mp4 - rozmiar 6.86 MB)