Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

88- letnia mieszkanka Góry Kalwarii padła ofiarą oszustwa na „policjanta” spakowała wszystkie swoje oszczędności, a także biżuterię w tym obrączkę ślubną, by zgodnie z podaną jej instrukcją wystawić wszystko przed furtkę. Ponownie ostrzegamy przed oszustami!

Policjanci z Piaseczna ponownie prowadzą działania prewencyjne zwiększające świadomość społeczna dotyczącą oszustw. Przestępstw mających na celu wykradzenie naszych oszczędności, a nawet zmuszenia do zaciągnięcia kredytów. Dotyczy to także oszustw związanych z tzw. prezentacjami czy pokazami. Na spotkaniach organizowanych obecnie wspólnie z przewodniczącym komisji zdrowia, bezpieczeństwa i porządku publicznego w Starostwie Powiatowym Panem Krzysztofem Kasprzyckim omawiamy rodzaje tych przestępstw i sposoby ich uniknięcia. Niestety niemal codziennie policjanci otrzymują informacje, o kolejnych oszukanych mieszkańcach naszego powiatu. Wczoraj 88- letnia mieszkanka Góry Kalwarii została zmanipulowana przez rzekomego policjanta z Warszawy. Pod pretekstem sprawdzenia oryginalności posiadanych przez kobietę pieniędzy doprowadził ją do ujawnienia przez poszkodowaną informacji o posiadanej w domu gotówki, a dodatkowo prowadząc z nią przez cały czas rozmowę telefoniczną dowiedział się o posiadanej biżuterii. Na koniec nakazał jej spakowanie wszystkich pieniędzy i biżuterii w tym ślubnej obrączki w reklamówkę. A następnie wyniesienie jej przed furtkę swojej posesji. Gdy to zrobiła po chwili przed jej domem znalazła się młoda niska kobieta wzięła reklamówkę i uciekła.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112.


 

nadkom. Jarosław Sawicki/MN