Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Pościg za nietrzeźwym kierowcą mazdy podjęli dzielnicowi z Piaseczna. 54- letni mężczyzna z Warszawy do Piaseczna przyjechał mając 2 promile alkoholu w organizmie. Sygnał o zagrożeniach stwarzanych na drodze przyszedł od kierowcy jadącego tuż za nim. Przypominamy, że tylko w pierwszym półroczu tego roku doszło w Polsce do 684 wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

Do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zadzwonił kierowca, który ulicą Puławską jechał z Warszawy do Piaseczna. Przed swim samochodem zwrócił uwagę na kierowcę mazdy, którego inni użytkownicy drogi bali się wyprzedzić. Przecinał pasy, nie zwracał uwagi na inne samochody czy dawane mu sygnały. Do działań przystąpili piaseczyńscy dzielnicowi, ichoć poczatkowo kierowca podjął próbe ucieczki, to tuż przed stacją paliw w Piasecznie na ulicy Okulickiego męzczyzna został zatrzymany.

Badanie wykazało, że jechał on mając dwa promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy, samochód trafił na parking depozytowy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Przypominamy, że tylko w pierwszym półroczu tego roku doszło w Polsce do 684 wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców. Śmierć poniosło 68 osób, a 841 zostało rannych!

 

nadkom. Jarosław Sawicki