Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali dealera. Do otwarcia sejfu zabezpieczonego u 38-latka wezwano straż pożarną. W środku znajdowała się amfetamina, zabezpieczono łącznie niemal 63 gramy narkotyków.

Kryminalni z Piaseczna do kontroli drogowej zatrzymali pojazd, w którym w ich ocenie miał przebywać mężczyzna podejrzewany o rozprowadzanie środków odurzających. Podczas sprawdzania funkcjonariusze ujawnili, że 38-letni mieszkaniec Piaseczna pojazd prowadził pomimo braku uprawnień. Wtrakcie przeszukania, w popielniczce pojazdu ujawniono opakowanie z ponad 4 gramami marihuany.

Wraz z mężczyzną policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania i tu podczas kontroli komórek lokatorskich 38-latek próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy. Wskazał otwartą i pustą komórkę sąsiada. Mundurowi nie dali się zwieść i szybko odnaleźli właściwe pomieszczenie. Tam ujawniony został sejf, do którego klucze jego właściciel „zgubił”.

Wezwana załoga straży pożarnej z jej otwarciem nie miała żadnego problemu. Wewnątrz tak jak przypuszczali kryminalni, znaleziona została amfetamina o wadze ponad 58 gramów. Łącznie zabezpieczono niemal 63 gramy narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Jarosław Sawicki/is