Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Radzimy, jak szybko zwalczyć mrówki w domu. Dzięki tym metodom to dziecinnie proste

Z całą pewnością zwalczanie mrówek to niełatwe zadanie. Szczególnie kiedy nie wiemy, jak się za nie zabrać. Na szczęście, posiadając odpowiednią wiedzę, można pozbyć się tych uciążliwych owadów. Jak zwalczyć mrówki? Oto skuteczne metody, dzięki którym zapomnisz o ich obecności w swoim domu lub ogrodzie.

Naturalne sposoby na zwalczanie mrówek

Osoby, które nie są przekonane do słuszności używania środków chemicznych, mogą spróbować zwalczyć mrówki za pomocą ekologicznych metod. Zwalczanie mrówek ogrodowych można przeprowadzić, na przykład sadząc w ogrodzie miętę. Owady nie podejdą do mięty na bliżej niż trzy metry.

Jeśli więc zależy nam na braku obecności mrówek w konkretnych obszarach to posadzenie mięty dookoła domu i w ogrodzie, będzie doskonałym rozwiązaniem. Niemniej nie rozwiąże to całkowicie problemu obecności owadów w ogrodzie czy w domu. Przydatne mogą być również opryski z soku z cytryny rozcieńczonego wodą.

Skuteczne zwalczanie mrówek może wymagać sięgnięcia po odpowiednie środki biobójcze. Mowa o profesjonalnych preparatach stosowanych przez fachowe firmy, jak choćby Stander. Specjaliści wiedzą, czym zwalczyć mrówki skutecznie oraz potrafią dobrać preparat w każdej sytuacji. Dysponują oni profesjonalnym sprzętem oraz preparatami, a także wiedzą  i doświadczeniem, co znacznie skraca czas całego zabiegu.

Mrówki w domu - jak zwalczać je w bezpieczny dla człowieka sposób

Jeżeli zastanawiasz się czym zwalczyć mrówki, by było to w pełni bezpieczne, to polecamy żelowanie. Zwalczanie owadów tą metodą jest niezwykle skuteczne, i co najważniejsze, zupełnie nieinwazyjne. Dlatego ten sposób można wykorzystać zarówno do zwalczania owadów przebywających w naszym sadzie lub ogrodzie, jak i wobec mrówek zasiedlających dom, firmę lub budynek użytku publicznego.

Jak wygląda zwalczanie mrówek metodą żelowania? Specjalny bezwonny żel należy umieścić w budynku, który próbują one skolonizować. Żel można stosować również na zewnątrz - w ogrodzie lub sadzie opanowanym przez owady.

Preparat posiada bardzo silne właściwości wabiące mrówki, które będą do niego lgnąć, a następnie go zjadać. Co istotne, robotnice dostarczą żel do gniazda, karmiąc nim pozostałe mrówki. Dzięki temu trwale zwalczymy całą populację. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, co czyni ją bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie ma bowiem konieczności opuszczania przez ludzi obszaru, na którym przeprowadzana jest dezynsekcja.

Inne skuteczne metody walki z mrówkami to: oprysk szczegółowy, dezynsekcja wykonana za pomocą środków sypkich, czy też wykorzystanie ULV (ultra low volume) - oprysku drobnokroplistego. Każda metoda ma określoną skuteczność w różnych warunkach. Inne sposoby znajdują zastosowanie przy dużych koloniach, a inne przy rozwijającej się dopiero populacji. Poza tym nie wszystkie metody można wykorzystać w budynku. Ostatecznie doborem metody zwalczania mrówek zawsze powinni zajmować się profesjonaliści.