Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Wtorkowy wykład „Rodzinna moc czy przemoc?” zakończył tegoroczny cykl spotkań w ramach Akademii Czujnego Rodzica. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku.

Działalność Akademii zainaugurował kwietniowy wykład „Depresja dzieci i młodzieży”. Do tej pory w sali Starostwa przy Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie odbyło się 6 spotkań o charakterze wykładów psychoedukacyjnych dla rodziców i pedagogów. Powiat zaprosił do współpracy ekspertów z wielu dziedzin.

Oprócz wspomnianej już wcześniej depresji dzieci i młodzieży, poruszali oni takie tematy, jak: zachowania autoagresywne, dieta czy zaburzenia ruchowe. Część zajęć miała charakter wykładowo-dyskusyjny. Rozmawiano m.in. o trudnościach w relacjach z dziećmi czy problemach z rozpoznaniem sytuacji ryzykownych.

Inicjatorką cyklicznych spotkań jest Ewa Lubianiec, członek Zarządu Powiatu, z zawodu psycholog dziecięcy. – Wiedziałam, że wielu rodziców ma problemy wychowawcze i trudności w relacjach z dziećmi. Wiedziałam też, że wśród nich są tacy, którzy nie chowają głowy w piasek i nie chcą przeczekać aż problem zniknie, tylko szukają pomocy, wsparcia i odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Stąd pomysł, aby powołać do życia Akademię – wyjaśnia i przyznaje, że chciała również, aby starostwo stało się urzędem przyjaznym i otwartym na problemy ludzi.

Spotkania przy Chyliczkowskiej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem - zarówno ze strony rodziców, jak i pedagogów oraz psychologów. Dlatego projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku.