Fot.: Piaseczyńsko - Grójecka Kolej Wąskotorowa

Zapraszamy na wakacyjne wycieczki kolejką wąskotorową:

  • 10 sierpnia (sobota) - Pociąg Warszawskich Linii Turystycznych prowadzony przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 14.20, powrót ok. godz. 18.00. Dla chętnych dojazd zabytkową linią autobusową "51" (szczegóły na stronie głównej w zakładce WLT). Przejazd kolejką na trasie Piaseczno - Złotokłos - Piaseczno. W trakcie postoju na polanie w Runowie (ok. 2,5 h) ognisko. Zapewniamy (oddzielnie płatne) catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.

  • 11 sierpnia (niedziela) - Niedziela z kolejką wąskotorową. Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 11.00, powrót ok. godz. 15.00. Przejazd na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Piknik i ognisko na polanie w Runowie (ok. 2,5 godz.). Zapewniamy (za dodatkową odpłatnością): catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.

  • 15 sierpnia (czwartek) - Pociąg specjalny z okazji Dnia Wojska Polskiego. Przejazd na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Odjazd pociągu o godzinie 12:00, powrót do Piaseczna ok godz. 16:00. Przed odjazdem pociągu - na stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe - 10-cio minutowe wspomnienie pułkownika - "Starego Wiarusa" o wydarzeniach z 15 sierpnia 1920 roku. Na polanie dwu i półgodzinny postój, w czasie którego oferujemy w cenie biletu: ognisko, kije do kiełbasek, drobny sprzęt sportowy, leżaki, a także super niespodzianka - występ warszawskiej kapeli ulicznej "Z Tunelu". W jej wykonaniu usłyszymy piosenki starej Warszawy, piosenki powstańcze oraz wojskowe. Za dodatkową opłatą: catering, przejażdżki bryczką konną po lesie oraz lokomotywą. Gwarantujemy udany odpoczynek i dobrą zabawę.

  • 16 sierpnia (piątek) - "Pociąg do sztuki" - Zapraszamy Państwa w piątkowy wieczór na wycieczkę koleją wąskotorową na trasie Piaseczno - Złotokłos - Piaseczno. Podczas postoju na polanie w Runowie - jeden z najbardziej znanych artystów ziemi piaseczyńskiej - pan Wiesław Szumowski - poprowadzi na wesoło wykład na temat: "Erotyzm, seks, nagość w malarstwie europejskim i polskim w różnych okresach artystycznych". Obrazy będą wyświetlane na ekranie. Dodatkowo odbędzie się piknik przy ognisku. Zabieramy ze sobą koce, maty, jedzenie (kiełbaski do pieczenia na ognisku) oraz napoje. Wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe o godzinie 19:00, powrót ok godziny 22:30. Uwaga: z uwagi na temat wycieczki zapraszamy osoby pełnoletnie.

  • 17 sierpnia (sobota) - Pociąg Warszawskich Linii Turystycznych prowadzony przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej wraz z Zarządem Transportu Miejskiego. Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 14.20, powrót ok. godz. 18.00. Dla chętnych dojazd zabytkową linią autobusową "51" (szczegóły na stronie głównej w zakładce WLT). Przejazd kolejką na trasie Piaseczno - Złotokłos - Piaseczno. W trakcie postoju na polanie w Runowie (ok. 2,5 h) ognisko. Zapewniamy (oddzielnie płatne) catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.

  • 18 sierpnia (niedziela) - Niedziela z kolejką wąskotorową. Odjazd pociągu z Piaseczna o godzinie 11.00, powrót ok. godz. 15.00. Przejazd na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Piknik i ognisko na polanie w Runowie (ok. 2,5 godz.). Zapewniamy (za dodatkową odpłatnością): catering, atrakcje dla dzieci, przejazdy lokomotywą i bryczką konną.

  • 22 sierpnia (czwartek) - Zapraszamy dzieci, zorganizowane grupy, indywidualne osoby na LATO W MIEŚCIE Z KOLEJKĄ WĄSKOTOROWĄ. Przejazd kolejką na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Odpoczynek na świeżym powietrzu i ognisko (2,5 h) na polanie leśnej w Runowie. Zabawy, konkursy i gry sportowe. Zabieramy własny prowiant i napoje. Powrót do Piaseczna ok. godz.14.00.