Zapraszamy wszystkich pracodawców do udziału w Targach Pracy, które odbędą się 18 września w sali konferencyjnej Starostwa.

Na rynku pracy nadal funkcjonuje wiele błędnych, stereotypowych założeń, które często odgrywają znaczącą rolę przy podejmowaniu decyzji o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością. Stereotypy budują barierę świadomościową, która ogranicza szanse osób z niepełnosprawnością na rynku pracy i możliwość zatrudnienia. Pracodawcy pozbawiają się natomiast szansy na zatrudnienie odpowiedniego pracownika. Wiele osób błędnie utożsamia niepełnosprawność z licznymi trudnościami w zatrudnieniu.

Mitem jest założenie, że osoba z orzeczona niepełnosprawnością jest nieefektywnym, nie w pełni wydajnym pracownikiem. Aby temu zapobiec wystarczy dopasować rodzaj stanowiska tak, by niepełnosprawność nie stanowiła przeszkody w wykonywaniu powierzonej pracy. Nie ma konieczności dostosowania każdego miejsca pracy do potrzeb każdego pracownika z niepełnosprawnością. Istotne jest właściwe dobranie kandydata na konkretne stanowisko zgodnie z jego kwalifikacjami, umiejętnościami oraz predyspozycjami. Bardzo często zapominamy o tym, że wiele osób ma niewidoczną niepełnosprawność, a pracodawca nie musi ponosić żadnych kosztów związanych z dostosowaniem miejsca pracy. W takiej sytuacji wystarczy jedynie zapewnienie odpowiedniej atmosfery i poczucia akceptacji.

Błędne jest także wychodzenie z założenia, że pracownik z niepełnosprawnością będzie przejawiał postawę roszczeniową. Faktem jest natomiast, że jest niejednokrotnie bardziej zmotywowany niż jego pełnosprawny kolega. Zdecydowanie trudniej znaleźć mu pracę na otwartym rynku pracy, a w przypadku zatrudnienia dokłada starań, aby wykazać swoją przydatność w firmie. Pracodawca oprócz pozyskania pracownika odnosi także dodatkowe korzyści w postaci kształtowania wizerunku swojej firmy jako odpowiedzialnej społecznie. Pracodawcy mają również możliwość ubiegania się o dofinansowanie miejsc pracy i tym samym zmniejszają koszty zatrudnienia pracownika.
W razie pytań prosimy o kontakt :

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie
ul. Szkolna 20
tel. 227376231
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w targach jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona.

Pobierz zgłoszenie udziału w Targach:

doc

Zgłoszenie udziału w targach pracy

Rozmiar : 43.52 kb
Dodano : Lip 4 2019
Zmodyfikowano : Lip 4 2019