Policjanci z Góry Kalwarii i z Piaseczna uczestniczyli w festynie rodzinnym związanym z otwarciem sezonu turystycznego w gminie Góra Kalwaria. Policyjne stoisko i przygotowany przez nas program prewencyjny oraz liczne atrakcje cieszyły się powodzeniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

Podczas festynu rodzinnego zorganizowanego w sobotę przez urząd miasta i gminy Góra Kalwaria nie mogło zabraknąć i nas.

Dla mieszkańców i przyjezdnych policjanci zorganizowali własne stoisko profilaktyczne. Przygotowaliśmy między innymi konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla najmłodszych z nagrodami, a dla dorosłych możliwość pokonania slalomu w alkogoglach. Dla zainteresowanych była również to okazja zapoznania się z możliwością podjęcia służby w policji w ramach programu realizowanego również przez naszą jednostkę pod nazwą „Zostań policjantem”

Oddzielną prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zaprezentowali funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna mł. asp. Paweł Szczepański i st.sierż. Marlena Majcher. Policjanci przypomnieli i omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególną uwagę zwrócili na niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są rowerzyści.

Podczas festynu policjanci z Góry Kalwarii zapewnili także możliwość znakowania rowerów.

Prezentacja i stanowisko policyjne podczas całego festynu cieszyło się ogromną popularnością, co jest także zasługą zaproszonych przez nas gości. A były nimi uczennice klasy mundurowej o profilu policyjnym mł. kadet Martyna Chrzanowska i Natalia Mrowińska wraz z nauczycielem Panem Michałem Kozłowskim. To właśnie dzięki współpracy ze szkołą mogliśmy udostępnić mieszkańcom skorzystanie z alkogogli.

Zastępca komendanta komisariatu w Górze Kalwarii pan podkom. Radosław Książek dla chętnych przygotował również lekcję udzielania pierwszej .

A w programie uczestniczył także oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Piasecznie  nadkom. Jarosław Sawicki.

Włodarzom Góry Kalwarii i mieszkańcom dziękujemy za zaproszenie!

js