Szpital św. Anny w Piasecznie poinformował o tymczasowym wstrzymaniu przyjęć na oddział internistyczny ze względu na braki kadrowe. Na oddziale pozostało dwóch lekarzy, którzy nie mogą zapewnić odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim chorym.

Szpital prowadzi jednak bardzo intensywne poszukiwania dodatkowych specjalistów, a praca oddziału powinna być przywrócona już w maju.
Dzięki dobrej współpracy z lekarzami pozostającymi na oddziale wewnętrznym nie ma konieczności ewakuacji pacjentów. Będą oni leczeni zgodnie z potrzebami i opuszczą szpital, kiedy ich stan ulegnie oczekiwanej poprawie.

W najbliższych tygodniach nowi pacjenci, przywożeni na izbę przyjęć przez zespoły ratownictwa medycznego lub zgłaszający się samodzielnie i wymagający hospitalizacji na oddziale wewnętrznym, będą transportowani do takich oddziałów w innych szpitalach.

Trudna sytuacja kadrowa oddziału wewnętrznego trwa od grudnia 2018 r., kiedy to 4 z 5 lekarzy złożyło wypowiedzenia. Mimo wielu prób ze strony dyrekcji szpitala negocjacje nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Ponieważ chwilowo na 46 łóżkowym oddziale pozostało dwóch lekarzy, w tym nowy ordynator, nie ma możliwości zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa kolejnym pacjentom. Dlatego na czas niezbędny do ustabilizowania sytuacji kadrowej dyrekcja szpitala zmuszona jest wstrzymać przyjmowanie pacjentów. Przewidywany czas konieczny do przywrócenia normalnego funkcjonowania oddziału to jeden miesiąc. Jednocześnie dyrekcja i zarząd szpitala robią co w ich mocy, aby okres zawieszenia był ograniczony do niezbędnego minimum, a oddział jak najszybciej wrócił do normalnego trybu pracy.
Pozostałe oddziały, czyli ginekologia i położnictwo, neonatologia, pediatria, chirurgia oraz urologia funkcjonują bez zakłóceń, a wszyscy pacjenci otrzymują potrzebną pomoc.

Źródło: Biuro Prasowe Szpitala św. Anny