Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piaseczno

Dzielnicowi z Zalesia Górnego po pościgu zatrzymali 29- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie co najmniej kilkudziesięciu kradzieży rowerów nie tylko na terenie powiatu piaseczyńskiego. Sprawę przejęli teraz policjanci z piaseczyńskiej dochodzeniówki.

Dzielnicowi z posterunku policji w Zalesiu Górnym od kilku dni pod czujną obserwacją mieli teren przyległy do tutejszego Dworca PKP. Z ich ustaleń wynikało, że za licznymi kradzieżami rowerów nie tylko na terenie Zalesia może odpowiadać mężczyzna, którego wizerunek był policjantom już znany.

Został on zauważony, gdy wysiadł z pociągu jadącego z Warszawy, w chwili gdy dzielnicowi chcieli do niego podejść, mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. Pościg nie trwał jednak długo, bo kilkudziesięciu metrach został on zatrzymany przez sierż. szt. Roberta Sybickiego.

Jak wynika z pierwszych ustaleń 29- letni mieszkaniec Warszawy jednoślady kradł nie tylko na terenie naszego powiatu. Na swoim koncie może ich mieć nawet kilkadziesiąt. Sprawę przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego w Piasecznie.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich osób korzystających z jednośladów o ich prawidłowe zabezpieczenie, a także o skorzystanie z możliwości ich oznakowania po wcze sniejszym kontakcie ze swoim dzielnicowym.


 

js